Straciła nogi na skutek zatrucia krwi po operacji plastycznej nosa. 6 lat walczy o odszkodowanie
31-latka z Turcji domaga się wysokiego odszkodowania za poważny uszczerbek na zdrowiu, który jej zdaniem, spowodowała nierzetelnie przeprowadzona operacja plastyczna nosa. W wyniku powikłań kobieta straciła obie nogi. Walka o odszkodowanie trwa już 6 lat. Szpital twierdzi, że wina leży po jej stronie.
1. Tragedia 25-latki. Operacja nosa, zatrucie krwi i amputacja kończyn
Turczynka Sevinc Ceklik miała 25 lat, kiedy postanowiła poddać się plastycznej operacji nosa w jednym ze szpitali w Stambule. Było to w maju 2014 roku.
Dwugodzinna operacja przebiegła bez zastrzeżeń, więc dziewczyna szybko opuściła szpital. Wspomina, że wyglądała i czuła się względnie dobrze, jak po tak poważnym zabiegu. Do momentu, gdy już w domu dostała wysokiej gorączki.
Temperatura utrzymywała się przez kilka dni. Sevinc postanowiła zgłosić to lekarzom przy okazji ściągania opatrunku, jednak ci stwierdzili, że to normalne i że temperatura powinna niedługo spaść. Niestety, stan kobiety pogarszał się z dnia na dzień.
Jej brat wspomina, że gorączka była dopiero wstępem do najgorszego scenariusza. Nagle, z dnia na dzień, nogi kobiety zaczęły robić się czarne. Dopiero wtedy lekarze podjęli decyzję o hospitalizacji. Stan kobiety był krytyczny.
Wstępna diagnoza wykazała zatrucie krwi. Istniała tylko jedna droga uratowania jej życia – amputacja kończyn. Rodzina Sevinc była w szoku.
2. Od 6 lat domaga się odszkodowania. Szpital twierdzi, że to przez jedzenie drobiu
25-letnia Sevinc prawdopodobnie na skutek powikłań po plastycznej korekcie nosa straciła nogi. To był cios dla tej młodej dziewczyny, która wraz z rodziną oskarżyła chirurgów o nierzetelne przeprowadzenie zabiegu, co doprowadziło do amputacji nóg.
Po rekonwalescencji kobieta skierowała sprawę do sądu, która toczy się do dzisiaj. Domaga się ona odszkodowania od kliniki w wysokości prawie 250 tys. lir tureckich (w przeliczeniu na złotówki to ok. 500 tys.) za nierzetelne przeprowadzenie operacji i spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu.
Co ciekawe, przedstawiciele szpitala twierdzą, że zatrucie krwi nie ma żadnego związku z operacją. Ich zdaniem to efekt jedzenia dużej ilości drobiu niedługo przed zabiegiem. Sąd uznał, że ostateczna decyzja w sprawie zapadnie w kwietniu 2021 roku.
Zobacz także: Prawie straciła cały paznokieć przez nielegalny klej do tipsów. Dziś przestrzega inne kobiety
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl