Trwa ładowanie...

Straciła nogi na skutek zatrucia krwi po operacji plastycznej nosa. 6 lat walczy o odszkodowanie

31-latka z Turcji domaga się wysokiego odszkodowania za poważny uszczerbek na zdrowiu, który jej zdaniem, spowodowała nierzetelnie przeprowadzona operacja plastyczna nosa. W wyniku powikłań kobieta straciła obie nogi. Walka o odszkodowanie trwa już 6 lat. Szpital twierdzi, że wina leży po jej stronie.

Zobacz film: "Operacja plastyczna zakończyła się tragicznie"

1. Tragedia 25-latki. Operacja nosa, zatrucie krwi i amputacja kończyn

Turczynka Sevinc Ceklik miała 25 lat, kiedy postanowiła poddać się plastycznej operacji nosa w jednym ze szpitali w Stambule. Było to w maju 2014 roku.

Dwugodzinna operacja przebiegła bez zastrzeżeń, więc dziewczyna szybko opuściła szpital. Wspomina, że wyglądała i czuła się względnie dobrze, jak po tak poważnym zabiegu. Do momentu, gdy już w domu dostała wysokiej gorączki.

Sevinc Ceklik zaraz po zabiegu korekty plastycznej nosa
Sevinc Ceklik zaraz po zabiegu korekty plastycznej nosa (EAST NEWS)

Temperatura utrzymywała się przez kilka dni. Sevinc postanowiła zgłosić to lekarzom przy okazji ściągania opatrunku, jednak ci stwierdzili, że to normalne i że temperatura powinna niedługo spaść. Niestety, stan kobiety pogarszał się z dnia na dzień.

Jej brat wspomina, że gorączka była dopiero wstępem do najgorszego scenariusza. Nagle, z dnia na dzień, nogi kobiety zaczęły robić się czarne. Dopiero wtedy lekarze podjęli decyzję o hospitalizacji. Stan kobiety był krytyczny.

Wstępna diagnoza wykazała zatrucie krwi. Istniała tylko jedna droga uratowania jej życia – amputacja kończyn. Rodzina Sevinc była w szoku.

2. Od 6 lat domaga się odszkodowania. Szpital twierdzi, że to przez jedzenie drobiu

25-letnia Sevinc prawdopodobnie na skutek powikłań po plastycznej korekcie nosa straciła nogi. To był cios dla tej młodej dziewczyny, która wraz z rodziną oskarżyła chirurgów o nierzetelne przeprowadzenie zabiegu, co doprowadziło do amputacji nóg.

Sevinc po amputacji kończyn
Sevinc po amputacji kończyn (EAST NEWS)

Po rekonwalescencji kobieta skierowała sprawę do sądu, która toczy się do dzisiaj. Domaga się ona odszkodowania od kliniki w wysokości prawie 250 tys. lir tureckich (w przeliczeniu na złotówki to ok. 500 tys.) za nierzetelne przeprowadzenie operacji i spowodowanie poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Sevinc z przyjaciółką, jeszcze przed korektą nosa
Sevinc z przyjaciółką, jeszcze przed korektą nosa (EAST NEWS)

Co ciekawe, przedstawiciele szpitala twierdzą, że zatrucie krwi nie ma żadnego związku z operacją. Ich zdaniem to efekt jedzenia dużej ilości drobiu niedługo przed zabiegiem. Sąd uznał, że ostateczna decyzja w sprawie zapadnie w kwietniu 2021 roku.

Zobacz także: Prawie straciła cały paznokieć przez nielegalny klej do tipsów. Dziś przestrzega inne kobiety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.