Trwa ładowanie...

Podróżuj z dziećmi!

Mark Twain kiedyś napisał: „Podróże zabijają uprzedzenia, fanatyzm i zaściankowość”. Odkrywanie nowych krajów pozwala nam poszerzyć horyzonty kulturowe, przeżyć niezapomniane przygody, zobaczyć miejsca, które inni znają tylko ze zdjęć lub telewizji, spróbować nowych, niesamowitych potraw. Podróżowanie nie tylko daje nam wiedzę o otaczającym świecie, ale także trochę o nas samych. Wszyscy możemy się zgodzić, że są to dobre lekcje. Cały czas jednak nie możemy się przekonać, że podróże mogą przynieść korzyści również naszym dzieciom.

spis treści

1. „To takie niewygodne!”

Ten argument jest niepodważalny. Podróż samolotem jest niewygodna. Problemem może też być jedzenie dla dzieci. Siedzenie w samolocie lub autobusie przez kilka godzin może być męczące. Podróżowanie bywa niewygodne. Wiele jednak zależy od naszego podejścia do sprawy. Znamy swoje dzieci i ich potrzeby najlepiej. Dlatego jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie potrzebne nam w podróży. Możemy przecież spakować do torby podręcznej kilka zabawek oraz ulubione przekąski malucha, w razie gdyby poczuł głód. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie możliwe „problemowe” sytuacje i dobrze przygotujemy się na każdą ewentualność, może się okazać, że podróżowanie nie jest tak niewygodne, jak myśleliśmy.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. „Moje dzieci tego nie docenią!”

Czy twoje dziecko zapamięta szczegółową topografię mozaiki rzymskiego kościoła lub zapach francuskiej winnicy? Prawdopodobnie nie. Czy nastolatek będzie zadowolony z tego, że zamiast spędzać czas ze znajomymi, pojedzie na wakacje do Tajlandii? Nie wiadomo, ciężko to przewidzieć. Jednak bez względu na wiek, nasze dzieci na pewno docenią przeżyte wspólnie przygody w późniejszym życiu. Możemy tak wiele zyskać, poznając nowe kultury i nowych ludzi, zdobywając nowe doświadczenia, i co najważniejsze, wspaniale spędzając czas z naszymi dziećmi. Wspólne wspomnienia na pewno zapadną dzieciom w pamięć na całe życie.

Wypoczynek z dzieckiem
Wypoczynek z dzieckiem

Słoneczna pogoda, bezchmurne niebo, wysoka temperatura, a dookoła piaszczysta plaża i woda. Idealne

zobacz galerię

3. „To nie jest bezpieczne!”

Włączasz telewizor lub radio i okazuje się, że świat oszalał i nie jest zbyt bezpiecznym miejscem. Są bez wątpienia miejsca, które nie sprzyjają podróżowaniu z dziećmi. Zachowując jednak podstawowe środki ostrożności, można zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo i zdrowie prawie w każdym miejscu. Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić informacje podane na rządowych stronach, które informują podróżnych o prawdopodobnych zagrożeniach, czy o wymaganych szczepieniach przed podróżą. Następnie, na ile to możliwe, warto zapoznać się z wiadomościami lokalnymi miejsca, w które chcemy pojechać. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z zaufanymi przewodnikami, którzy często ostrzegają o realnych niebezpieczeństwach i pułapkach oraz radzą, jakie środki ostrożności należy zachować, aby uniknąć problemów.

4. „To jest zbyt drogie!”

Bez wątpienia podróżowanie całą rodziną nie jest tanie, ale dodatkowe zajęcia, takie jak lekcje języka obcego czy karate, również kosztują. Jeśli podróżowanie stanie się naszym priorytetem, znajdziemy czas i środki na wyjazdy. W Internecie możemy natrafić na wiele okazji i promocji, które pomogą nam zaoszczędzić 25 procent lub nawet więcej przy zakupie wakacji dla całej rodziny. Pamiętajmy również, że wcale nie musimy jechać na przeciwległy kraniec globu, aby zapewnić naszym dzieciom wspaniałą przygodę i obudzić w nich zainteresowanie światem.

Na pewno można znaleźć jeszcze kilka innych argumentów „przeciw” podróżowaniu z dziećmi. Wszystko jednak zależy od naszego nastawienia i tego, jak się do takiego wyjazdu przygotujemy.

Podróżuj z dziećmi!
Podróżuj z dziećmi!
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.