Trwa ładowanie...

Skarpetki złuszczające – charakterystyka, stosowanie, przeciwskazania

Skarpetki złuszczające to alternatywa dla kremów lub pumeksów
Skarpetki złuszczające to alternatywa dla kremów lub pumeksów (123rf.com)

Skarpetki złuszczające to alternatywa dla kremów lub pumeksów. Wyróżniają się atrakcyjną ceną i łatwym stosowaniem. Jak używać skarpetek złuszczających oraz czy są dla nas bezpieczne?

spis treści

1. Skarpetki złuszczające – charakterystyka

Skarpetki złuszczające wykonane są z cienkiego plastiku. Dzięki zawartości kwasów mocznika oraz alantoiny pozwalają pozbyć się twardego, suchego naskórka. Skarpetki złuszczające działają na całą powierzchnię stopy, przez co mogą usuwać także cienką i wrażliwą skórę.

2. Skarpetki złuszczające – stosowanie

Skarpetki złuszczające najlepiej założyć wtedy, gdy mamy dłuższą chwilę wolnego czasu. Po założeniu lepiej w nich nie chodzić, gdyż są bardzo śliskie. Zdecydowanie utrudnia to chodzenie, a dodatkowo może być niebezpieczne. Przed założeniem skarpetek myjemy i osuszamy ręcznikiem stopy oraz usuwamy lakier z paznokci. Następnie dolewamy do środka skarpetek substancje złuszczające, które są dołączone do zestawu. Na wierzch złuszczających skarpetek nakładamy grube, bawełniane skarpety. Skarpetki złuszczające pozostawiamy na nogach przez około 60-120 minut. Czas zależy od zaleceń producenta. Po zabiegu zdejmujemy skarpety bawełniane i plastikowe, a następnie myjemy nogi w ciepłej wodzie i wycieramy ręcznikiem. Efekt zabiegu można zauważyć po upływie 3-10 dni. Jeśli chcemy przyspieszyć złuszczanie, możemy codziennie moczyć w wodzie nogi przez około 20 minut. Do czasu złuszczenia się skóry po zabiegu nie wolno stosować żadnych kremów złuszczających lub pumeksów. Zabieg lepiej przeprowadzać jesienią lub zimą, gdyż złuszczająca się skóra jest bardziej narażona na działanie promieni UV.

Zobacz film: "Bolesne pęcherze na stopach"

3. Skarpetki złuszczające – zalety i wady

Skarpetki złuszczające pozwalają uzyskać gładkie stopy bez większego wysiłku. Stopy po zabiegu nie mają zgrubień i odcisków. Wadą skarpetek jest długi czas złuszczania, który może trwać nawet 2 tygodnie. W tym czasie łuszcząca się skóra może być uciążliwa. Często skarpetki złuszczające mogą wiązać się z tzw. efektem jojo. Zabieg może przyspieszyć narastanie zrogowaciałej skóry. W trakcie złuszczania stopy wyglądają bardzo nieestetycznie, więc możemy zapomnieć o sandałach lub klapkach.

4. Skarpetki złuszczające – przeciwskazania

Skarpetki złuszczające zawierają różne substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę, wywoływać zaczerwienienie lub świąd. Przy stosowaniu na skórę wrażliwą i podrażnioną mogą doprowadzić do powstania wolno gojących się ranek. Skarpetek złuszczających nie mogą stosować kobiety w ciąży.

Skarpet złuszczających nie należy stosować również przy:

Skarpetek złuszczających nie mogą stosować dzieci.

5. Skarpetki złuszczające – cena

Skarpetki złuszczające można nabyć w aptekach lub sklepach internetowych. Za jedną parę zapłacimy od 5 do 35 zł. Skarpetki można nabyć zarówno w damskich, jak i męskich rozmiarach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze