Trwa ładowanie...

Urlop w Turcji

Urlop w Turcji to obecnie bardzo popularny pomysł na spędzenie wakacji. Turcja to połączenie tradycji i kultury ludności Azji Mniejszej z wpływami europejskimi. Turystów przyciągają nadmorskie kurorty, historyczne miejsca, piaszczyste plaże i jedzenie tureckie. Zwiedzanie Turcji musiałoby zająć wiele miesięcy, jeśli pragnie się zobaczyć choćby najciekawsze miasta i regiony. Planując wyjazd do tego kraju, warto więc dokładnie zaplanować cały pobyt.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Zwiedzanie Alanyi i Kapadocji

Zwiedzanie Turcji warto rozpocząć od najpopularniejszego nadmorskiego kurortu turystycznego – Alanyi. Jest to przepiękne, tętniące życiem miasteczko z mnóstwem luksusowych hoteli, restauracji, kawiarni oraz kilkupoziomowych dyskotek. Podczas pobytu w Alanyi warto wybrać się na rejs statkiem, podczas którego można pływać w morzu, opalać się, tańczyć, skakać ze skał do wody i oglądać pływające delfiny. Alanya oferuje również piaszczyste plaże, z których najpopularniejszą jest Kleopatra.

Ciekawym miejscem, które przyciąga rzesze turystów, jest także Kapadocja. W Kapadocji można się zachwycić niesamowitymi krajobrazami powstałymi na skutek działalności wulkanicznej. Składają się na nie utworzone w wyniku erozji skalne grzyby czy tzw. kominy. Dawniej były tu podziemne miasta, po których zostały wydrążone w skałach domy. Wybierając się na urlop do Turcji, koniecznie trzeba zaplanować trochę czasu na zwiedzanie pięciu poziomów podziemnych korytarzy, np. Derinkuyu, w którym kiedyś mogło mieszkać 10-20 tys. osób.

2. Troja i Bodrum

Troja to jeden z najbardziej znanych punktów archeologicznych na świecie. Po tym znanym z mitologii i „Iliady” Homera mieście pozostały ruiny i wykopaliska. Przy wejściu stoi ogromna replika konia trojańskiego, którego można zwiedzić od środka. Wszystko to sprawia, że w Troi każdy turysta może poczuć się jak na miejscu dawnych bitew, po którym stąpali legendarni królowie i bohaterowie. Dzięki wizycie w Troi wakacje w Turcji nabiorą całkiem nowego wymiaru i nie będą jedynie czasem miło spędzonym na plaży i w luksusowych hotelach.

Kolejna ważna atrakcja turystyczna to Bodrum. Bodrum jest jedną z najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowych w Turcji. Położona jest na wybrzeżu Morza Egejskiego. Miasteczko to znane jest z przystani jachtowej, bogatego życia nocnego i portu, z którego odpływają promy do Rodos i Kos. Najbardziej znane zabytki Bordum to zaliczane do siedmiu cudów świata Mauzoleum w Halikarnasie oraz zamek św. Piotra.

Urlop w Turcji może być niezapomnianą przygodą, jeśli odpowiednio rozplanuje się swój czas. Warto czasem zrezygnować z lenistwa na plaży na rzecz odwiedzania historycznych miejsc i zabytków. Aktywne zwiedzanie Turcji to świetny pomysł, atrakcje turystyczne tego kraju robią ogromne wrażenie i wynagradzają trudy podróży. Z urlopu do Turcji można wynieść niezapomniane wrażenia, wystarczy włożyć nieco chęci w wyjazd. Jednak nawet jeśli urlop będzie polegał wyłącznie na opalaniu się i pływaniu, nie będzie to czas stracony. W czasie wakacji w Europie należy przede wszystkim wypocząć. Nie ma sensu na siłę zwiedzać kolejnych zabytków, marząc po cichu, by położyć się na leżaku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.