Trwa ładowanie...

Warkoczyk syntetyczny - zaplatanie, pielęgnacja i rozplatanie warkoczyków

 Paula Komendarczuk
02.02.2023 15:29
Warkoczyk syntetyczny to cienki warkocz z włosów sztucznych i naturalnych.
Warkoczyk syntetyczny to cienki warkocz z włosów sztucznych i naturalnych. (Adobe Stock)

Warkoczyk syntetyczny to cienki warkocz zrobiony z włosów naturalnych i pasma sztucznych włosów, dostępnych w dowolnym kolorze. Jest to sposób na zwiększenie objętości włosów i uzyskanie tymczasowej, oryginalnej fryzury. Jak zrobić warkoczyki syntetyczne? Jak zakończyć warkoczyki syntetyczne?

spis treści

1. Co to jest warkoczyk syntetyczny?

Warkoczyk syntetyczny to cienki warkocz wykonany z włosów naturalnych przeplatanych z doczepianymi pasmami, które można kupić w wybranym kolorze (naturalnym, pastelowym, neonowym lub ombre).

Warkoczyki syntetyczne to nic innego jak warkoczyki afrykańskie zrobione z użyciem syntetycznych pasm. Jest to fryzura idealna dla osób z cienkimi, rzadkimi i niezbyt długimi włosami, które marzą o dużej objętości i oryginalnym wyglądzie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Jest to świetny sposób na tymczasową zmianę wizerunku, która pozwala na sprawdzenie, jak czujemy się w danym kolorze włosów. Warkoczyk syntetyczny wytrzymuje w dobrym stanie przez około 3 miesiące, można stworzyć go na włosach naturalnych o długości minimalnej 5-6 centymetrów. Kolorowe warkoczyki syntetyczne są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, nie przeszkadzają w uprawianiu sportu, a ich stylizacja nie zajmuje wiele czasu.

2. Jak zapleść warkoczyk syntetyczny?

Przed wykonaniem warkoczyków syntetycznych należy dokładnie umyć włosy, wysuszyć je i rozczesać. Dzielimy włosy na sekcje, podpinając resztę na czubku głowy. Wydzielamy niewielkie pasmo, ponownie je przeczesujemy i dobieramy do niego identyczną grubość włosów syntetycznych na warkoczyki.

Zaczepiamy sztuczne pasmo blisko skóry głowy za pomocą pętelki, a następnie robimy 5-6 standardowych splotów warkocza, przeplatając włosy naturalne z syntetycznymi.

W kolejnych etapach warkocza będziemy zaplatać pasma dzielone, zawierające podobną ilość naszych, jak i sztucznych włosów. Proces tworzenia warkoczyka syntetycznego jest pracochłonny, wymaga dokładności i cierpliwości. Zwykle wykonanie fryzury zajmuje kilka godzin.

Jak zakończyć warkoczyk syntetyczny? Po zapleceniu całej długości pasm konieczne jest zakończenie warkoczyka w odpowiedni sposób. Koniec można zabezpieczyć niewielką gumką, ale niewiele osób decyduje się na ten sposób.

Większą popularnością cieszy się metoda polegająca na podpaleniu syntetycznego pasma lub zamoczeniu go we wrzątku. Usługę plecenia warkoczyków afrykańskich ze sztucznymi pasmami oferuje również wiele salonów fryzjerskich.

Cena warkoczyków syntetycznych u fryzjera wynosi średnio 400-600 złotych, w zależności od długości i gęstości naturalnych włosów. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja salonu oraz doświadczenie fryzjera.

3. Jak dbać o warkoczyki syntetyczne?

Włosy z syntetycznymi warkoczykami myjemy średnio raz w tygodniu, za pomocą rozcieńczonego wodą delikatnego szamponu, wykonując delikatne ruchy. Pianę spłukujemy letnią wodą, a włosy odsączamy w miękkim ręczniku, pamiętając, by ich nie pocierać.

Pozostawiamy fryzurę do samoistnego wyschnięcia lub suszymy warkoczyki letnim strumieniem suszarki. Należy również pamiętać, by związywać włosy przed snem, głowę można dodatkowo owinąć cienką chustką.

Warkoczyki syntetyczne nosi się przeważnie około 3 miesięcy, w zależności od tego, jak szybko rosną nam włosy. Po tym czasie należy udać się do salonu fryzjerskiego w celu wykonania płatnej korekty lub rozpleść warkoczyki.

Pozbycie się syntetycznych pasm należy zacząć od odcięcia podpalanej lub moczonej we wrzątku końcówki. Następnie powoli rozplatamy warkoczyki posiłkując się ostrym grzebieniem. Naturalne włosy po rozplątaniu będą mocno spuszone, należy je umyć, nałożyć intensywnie nawilżającą maskę na kilkanaście minut, a następnie delikatnie rozczesać. Dobrym pomysłem będzie także podcięcie końcówek włosów.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze