Trwa ładowanie...

Weekend w Bydgoszczy

Weekend we dwoje to propozycja dla tych, którzy chcą zrobić miłą niespodziankę swojej drugiej połówce. To wyjątkowy prezent dla ukochanej osoby z okazji rocznicy ślubu, urodzin oraz dla uczczenia każdej ważnej chwili w życiu. Wyjazdy na weekend w Polsce to forma beztroskiego wypoczynku i związane z nim piękne wspomnienia, które są bezcenne i na długo pozostają w pamięci. Bydgoszcz i okolice to miejsce na spędzenie miłych chwil we dwoje. To propozycja dla zakochanych i małżeństw.

1. Wyjazd na weekend do Bydgoszczy

Bydgoszcz to stolica województwa kujawsko-pomorskiego, położona u ujścia Brdy do Wisły. Na przełomie X/XI wieku istniał tu prawdopodobnie warowny gród. Miasto Bydgoszcz istnieje zaś od XIV wieku. Dawniej było ważnym ośrodkiem handlu zbożem dla szlaku wiślanego. Współcześnie Bydgoszcz jest ważnym ośrodkiem kulturowym. To doskonałe miejsce dla par, które uwielbiają muzykę i spokojne wieczory przy lampce szampana. Miasto jest ośrodkiem kultury muzycznej. Posiada znaną z akustyki filharmonię oraz nowoczesną operę. Oprócz tego sztuki wystawia Teatr Polski oraz teatry niepubliczne. Istnieją również liczne galerie sztuki z Galerią Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej w ramach Muzeum Okręgowego.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Wyjazd na weekend do Bydgoszczy można spędzić, zwiedzając Stare Miasto, położone w meandrach rzeki Brdy. Cechą charakterystyczną Bydgoskiej Starówki jest malownicze rozlokowanie nad rzeką wraz z licznymi obiektami wodnymi, jak np. młyny. W bezpośrednim sąsiedztwie rzek stoją liczne bulwary. Ciekawym miejscem dla dwojga jest Wyspa Młyńska w centrum miasta. To jeden z najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Bydgoszczy – ulubione miejsce dla zakochanych ze względu na liczne nabrzeża, szumiące jazdy wodne oraz kaskady. Unikalnym zabytkiem jest najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna, tj. Kanał Bydgoski. Wizerunek romantycznego miasta wzbogaca ciekawa elewacja od strony rzeki, szczególnie wieczorami, po iluminacji budynków. Po Brdzie w sezonie kursują trzy tramwaje wodne, które są świetnym sposobem na romantyczny rejs we dwoje.

2. Aktywny weekend we dwoje w Bydgoszczy

W okolicach miasta jest wiele znakomitych tras pieszych i rowerowych. Godnym polecenia jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek z hipodromem, wyciągiem narciarskim, torem saneczkowym oraz Ogrodem Botanicznym i Ogrodem Fauny Polskiej. Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić weekend we dwoje, możesz zdecydować się na odpoczynek na łonie natury.

Niedaleko Bydgoszczy można wybrać się na wycieczkę rowerową tylko we dwoje, zaś na obszarze miasta znajdują się także cieki wodne, m.in. Flis, Struga Młyńska czy też Struga Prądy. Bydgoszcz jest jednym z nielicznych dużych miast w Polsce otoczonych ze wszystkich stron lasami. W większości są to lasy ochronne. Dominują bory sosnowe i mieszane, a na północnych wysoczyznach znajdują się lasy mieszane. Zagęszczenie szlaków w okolicy Bydgoszczy jest największe w regionie i większe niż w wielu innych dużych miastach. Spośród szlaków pieszych można wyróżnić: szlak Brdy, szlak Wisły oraz szlak Noteci.

W mieście znajduje się mnóstwo tras rowerowych, idealnych na spędzenie aktywnego czasu we dwoje. Przez Bydgoszcz przebiega najdłuższa w Europie Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-1 oraz kilka innych: po Dolinie Dolnej Wisły, dookoła Doliny Fordońskiej oraz Rowerowy Szlak Przyjaźni Bydgoszcz-Toruń. Wycieczki i wypoczynek w weekend we dwoje dla zakochanych będą na pewno udane i pozostawią miłe wspomnienia na dłużej.

W Bydgoszczy znajduje się jeden hotel pięciogwiazdkowy oraz cztery czterogwiazdkowe. Oprócz nich znajduje się około 20 obiektów niższej klasy. Wyjazd na weekend do tego miasta to podróż do świata spa, aby pobudzić zmysły i uwolnić się od stresu.

Jeśli nadal zastanawiasz się – gdzie pojechać na weekend, możesz wybrać romantyczną podróż do Bydgoszczy. Miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych, jest malownicze i posiada swój klimat – odpowiedni na weekend we dwoje.

Weekend w Bydgoszczy
Weekend w Bydgoszczy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.