Trwa ładowanie...

Weekend w Oslo

Avatar placeholder
05.09.2013 13:39
Weekend w Oslo
Weekend w Oslo

Weekend w Oslo, czyli w stolicy Norwegii, to ciekawa propozycja dla osób znudzonych najpopularniejszymi wśród turystów miejscami. Oslo to idealne miejsce na weekend we dwoje lub wyjazd z dzieckiem. W mieście znajdują się malownicze fiordy, oryginalne budowle i liczne porty. Jak na stolicę europejską Oslo jest stosunkowo małe, jednak bardzo bogate i wysoce rozwinięte. Decydując się na wyjazd na weekend do Oslo, należy się przygotować na dosyć wysokie ceny, ale warto wiedzieć, że interesujące atrakcje turystyczne będą warte każdej kwoty.

1. Atrakcje turystyczne w Oslo

Osoby zastanawiające się, gdzie pojechać na weekend w Europie, mogą rozważyć podróż do Oslo. Jednym z najpopularniejszych miejsc zwiedzanych przez turystów jest Pałac Królewski (Det Kongelige Slottet). Rezydencja ta została wybudowana w XIX wieku i obecnie jest zamieszkiwana przez króla Haralda V. Jednak planując zwiedzenie obiektu, należy pamiętać, że jest on otwarty jedynie przez kilka tygodni w okresie letnim. Jeśli nie uda się trafić na ten okres, turyści mogą obserwować Pałac z zewnątrz, a także codziennie o godzinie 13 przyglądać się zmianie warty. W okresie letnim dla zwiedzających otwarty jest również budynek parlamentu norweskiego, natomiast poza sezonem istnieje możliwość wejścia do środka w soboty. Przez cały rok otwarte dla turystów są zamek i forteca Akershus (Akershus festning), które powstały w XIII wieku.

Fani skoków narciarskich powinni wybrać się na skocznię narciarską i zwiedzić Muzeum Narciarstwa prezentujące rozwój sportów zimowych, natomiast osoby zafascynowane wikingami muszą udać się do Muzeum Łodzi Wikingów (Vikingskipshuset), gdzie można podziwiać najlepiej zachowane łodzie.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Galerie i muzea w Oslo

Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba zwiedzić w Oslo, to Galeria Narodowa (Nasjonalgalleriet). Można tam podziwiać wybitne dzieła nie tylko norweskich artystów. Edvard Munch, I.C. Dahl, Christian Krohg, Picasso, Van Gogh to niektórzy twórcy obrazów znajdujących się w galerii. Za wejście do obiektu nie trzeba płacić. W mieście założono również Muzeum Muncha liczące prawie 6 tysięcy prac wybitnego twórcy. Poza tym osoby zainteresowane sztuką powinny także odwiedzić Muzeum Vigelanda, prezentujące dzieła utalentowanego rzeźbiarza.

Stolica Norwegii to także idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje. Zakochane pary mogą się wybrać do wyżej wymienionych miejsc, ewentualnie udać się na odpoczynek na tereny rekreacyjne położone blisko centrum miasta bądź na plażę. Dobrym pomysłem na wspólne zwiedzanie będzie także wizyta w bardzo lubianym przez turystów Parku Vigelanda. W miejscu tym znajduje się ponad 200 rzeźb wykonanych przez Gustava Vigelanda.

Planując romantyczny weekend we dwoje lub w większej grupie, warto wziąć pod uwagę Oslo, ponieważ jest to miasto oferujące niezliczone atrakcje turystyczne. Wyjazd na weekend w takie miejsce na pewno będzie należał do jednej z najbardziej udanych wycieczek zagranicznych. Obecnie wypady do Oslo nie cieszą się dużą popularnością w Polsce, ale być może wkrótce się to zmieni. Polscy turyści coraz częściej szukają mniej popularnych kierunków swoich wojaży, takich jak właśnie Oslo.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze