Trwa ładowanie...

Zabieg Cosmelan – działanie, wskazania, przeciwwskazania, opis, efekty

Zabieg Cosmelan jest bezpieczną nowością w terapiach depigmentacyjnych na rynku polskim. W czasie zabiegu Cosmelan nie są stosowane substancje keratolityczne. Dzięki zabiegowi Cosmelan rozjaśnimy, wybielimy, zregenerujemy, wygładzimy skórę i zlikwidujemy rozszerzone pory. Co bardzo ważne zabieg Cosmelan jest bardzo bezpieczny i można go wykonać u osób z każdym rodzajem cery.

Zobacz film: "Czym są piegi?"

spis treści

1. Dzialanie zabiegu Cosmelan

Zabieg Cosmelan wykorzystuje substancje, które powstrzymują enzym tyrozynazę, który to stymuluje wytwarzanie melaniny w skórze. Preparaty zawierające te substancje mają działanie rozjaśniające naskórek. Obecnie zabieg Cosmelan znajduje się wśród najskuteczniejszych metod rozjaśniania skóry.

2. Wskazania do stosowania

Zabieg Cosmelan jest szczególnie polecany na twarz i inne miejsca na ciele, gdzie pojawiają się przebarwienia. Dlatego też zabieg Cosmelan można wykonywać m.in. na dłonie, ramiona, czy dekolt.

Ze względu na to, że zabieg Cosmelan jest bardzo bezpieczny, mogą z niego skorzystać osoby o różnych rodzajach skóry. Dlatego też jest on idealny dla każdej osoby, która ma przebarwienia, piegi, czy znamiona. Po zabiegu Cosmelan skóra wygląda młodziej i jest rozjaśniona.

3. Przeciwwskazania do stosowania

Zabieg Cosmelan nie jest odpowiedni dla każdego. Przeciwwskazaniem do zabiegu Cosmelan jest głównie ciąża. Nie należy również wykonywać zabiegu Cosmelan po depilacji i epilacji laserowej, wówczas należy odczekać ok. 2 tygodnie. Przeciwwskazaniem do zabiegu Cosmelan jest też aktywny trądzik oraz duża ekspozycja na słońce lub inne promieniowanie UV.

Nie należy również wykonywać zabiegu Cosmelan, gdy mamy aktywną opryszczkę i stan zapalny skóry. Z zabiegiem Cosmelan należy również poczekać, jeżeli w ciągu poprzedniego tygodnia wykonywany był peeling chemiczny, stosowano lek Roaccutane (preparat stosowany w leczeniu trądziku) lub zewnętrznie stosowano pochodne witaminy A.

4. Etapy zabiegu Cosmelan

Zabieg Cosmelan jest dwuetapowy. Pierwszy etap zabiegu Cosmelan wykonuje się w gabinecie lekarskim, natomiast drugi etap polega na odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegu w domu. Zabieg Cosmelan kontynuuje się w domu, stosując krem Cosmelan2. Zabieg Cosmelan powinien stanowić jedną całość, w żadnym wypadku nie należy robić przerw. Nie można również wykonywać innych zabiegów rozjaśniających podczas zabiegu Cosmelan. Może to znacząco zaburzyć przebieg i efekty zabiegu Cosmelan.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Szybkie efekty zabiegu Cosmelan

Zabieg Cosmelan daje dość szybkie efekty. Pierwsze efekty zabiegu Cosmelan widać już po tygodniu. Efekty zabiegu Cosmelan zależą od rodzaju skóry i np. na ciemnej karnacji przebarwienia znikają po ok. 8-10 dniach, a na jasnej karnacji przebarwienia mogą zniknąć między 8, a 21 dniem.

Przebarwienia po zabiegu Cosmelan mogą zostać zredukowane nawet w 95 proc. Zabieg Cosmelan należy powtarzać, aby przebarwienia nie powróciły.

Po zabiegu Cosmelan nie znika natomiast problem hiperpigmentacji, więc jeżeli pacjentka chce uzyskać długotrwały efekt, powinna przede wszystkim stosować się do zaleceń lekarza po zabiegu.

Aby jak najdłużej cieszyć się piękną i zdrową skórą bez przebarwień należy całorocznie stosować kremy z filtrem SPF 50.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.