Trwa ładowanie...

Chiny: Mężczyzna przytył podczas pademii 100 kilo. 26-latek ważył 278 kilogramów

26-latek z Chin od lat zmaga się ze skrajną otyłością. 3 miesiące izolacji w związku z pandemią koronawirusa spowodowały, że przytył kolejne 100 kilogramów. Lekarze wykonali nowatorską operację bariatryczną, bo mężczyzna miał problem nie tylko z samodzielnym poruszaniem, ale i z oddychaniem.

Zobacz film: "Otyłość a koronawirus"

1. 26-latek z Wuhan przytył podczas pandemii 100 kilo

Już samo spojrzenie na zdjęcia młodego Chińczyka daje wyobrażenie, jak bardzo mężczyzna się męczył.

Ważył 278 kilo
Ważył 278 kilo (East News)

26-latek ważył 278 kilogramów. Już wcześniej Zhou miał problem z otyłością. Trudno w to uwierzyć, ale podczas pandemii przytył aż 100 kilo.

Mężczyzna mieszka w Wuhan - pierwotnym epicentrum pandemii COVID-19. Na co dzień prowadzi kawiarenkę internetową, w której pracuje zwykle na nocną zmianę. To powoduje, że niewiele się rusza i często podjada w nocy.

Podczas pandemii przytył 100 kilo
Podczas pandemii przytył 100 kilo (East News)

Wprowadzenie kompletnej izolacji w związku z zagrożeniem koronawirusem trwało w Wuhan blisko trzy miesiące, od 23 stycznia do 8 kwietnia - ten region, który był zamknięty dłużej niż jakikolwiek inny rejon w Chinach. Kompletny brak zajęć i podjadanie spowodowało, że Zhou dramatycznie przytył, do tego stopnia, że miał problemy z poruszaniem się i ze spaniem. 1 czerwca trafił do szpitala z powodu trudności z oddychaniem.

2. Rękawowa resekcja żołądka uratowała mężczyznę ważącego 278 kilogramów

Mężczyzna trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu Zhongnan w Wuhan. Lekarze powiedzieli mu, że jeśli nie schudnie, umrze. Dramatyczna nadwaga utrudniała prawidłową pracę serca i płuc. Jedyną nadzieją na uratowanie mężczyzny była operacja bariatryczna. 3 sierpnia 26-latek przeszedł rękawową resekcję żołądka.

 Lekarze z powodu otyłości wykonali meżczyźnie rękawową gastrektomię
Lekarze z powodu otyłości wykonali meżczyźnie rękawową gastrektomię (East News)

Operacja polegała na wycięciu około 80 proc. żołądka i ograniczeniu jego pojemności, aby zmniejszyć ilość jedzenia, która mężczyzna jest w stanie spożyć.

Operacja trwała 5 godzin
Operacja trwała 5 godzin (East News)

Zabieg zmniejsza objętość żołądka na stałe i jest procesem nieodwracalnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.