Trwa ładowanie...

Chirurg pokazał twarz z wypełniaczami. Nagranie z rezonansu przeraża

Avatar placeholder
18.07.2024 15:28
Regularnie stosowała wypełniacze do twarzy. Taki jest skutek
Regularnie stosowała wypełniacze do twarzy. Taki jest skutek (YouTube / TikTok)

Kami Parsa to chirurg okuloplastyk z kalifornijskiego Beverly Hills. Niedawno na swoim TikToku zaprezentował nietypowe nagranie - skutek kilkuletniego korzystania z wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

spis treści

1. Analiza wolumetryczna twarzy

Nagranie opublikowane przez chirurga pokazuje twarz 33-letniej kobiety, której w ciągu 6 lat wstrzyknięto w twarz 12 ml wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Badanie MRI ujawniło jednak zdumiewającą kwestię.

Na początku filmiku widzimy obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, które nie budzi żadnych zastrzeżeń. Z czasem jednak zaczynają się na nim pojawiać zielone obszary - to właśnie wypełniacz.

Zobacz film: "Nieudane wypełnianie ust"

Najbardziej szokujące jest jednak to, że kwas hialuronowy nie tylko się nie rozpuścił, ale wraz z upływem czasu zaczął powiększać swoją objętość. Można także zaobserwować asymetrię wypełniacza, co wskazuje na migrację.

Choć pacjentka łącznie otrzymała 12 ml wypełniacza, ostatnie przeprowadzone badanie ujawniło, że jego objętość zwiększyła się ponad dwukrotnie - wyniosła 28 ml.

Chirurg zwraca uwagę, że kwas hialuronowy cechujehydrofilowość, czyli skłonność do łączenia się z wodą. Wypełniacz doprowadził także do rozszerzenia się tkanek, co skutkowała nie do końca spodziewaną zmianą rysów twarzy.

@kamiparsamd #kamiparsa #fillers #hylenex #dissolvingfiller #dermalfillers #lips #teartroughfiller ♬ Blade Runner 2049 - Synthwave Goose

2. Powikłania wypełniaczy

Nagranie kompletnie zszokowało internautów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nadużywanie takich zabiegów niesie ze sobą poważne konsekwencje. Zbyt duża dawka przyjęta w krótkim czasie może skutkować przykrymi powikłaniami.

Po wizycie w gabinecie medycyny kosmetycznej może dojść do reakcji alergicznej, a nawet wstrząsu anafilaktycznego. Nieumiejętne podanie preparatu może spowodować nieestetyczny wygląd i obrzęki pod oczami.

W miejscach iniekcji mogą rozwinąć się ziarniaki, czyli stwardnienia skóry. Do częstych powikłań należą też przebarwienia, jednak najpoważniejsze są stany zapalne oraz rozwijające się ropnie.

W skrajnych przypadkach wypełniacz może skutkować utratą wzroku lub martwicą skóry. Ważne więc, by zabiegi wykonywać w sprawdzonych miejscach i stosować się do zaleceń lekarza przeprowadzającego iniekcję.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze