Trwa ładowanie...

Fale radiowe - wpływ na skórę, bezpieczeństwo terapii

Zwiotczenie skóry oraz pojawienie się zmarszczek w okolicy twarzy, szyi i dekoltu to typowe symptomy postępującego procesu starzenia się. Istnieje wiele sposobów walki z upływającym czasem, niestety wiele z nich niesie za sobą skutki uboczne. Jedną z nieinwazyjnych metod odmładzania skóry jest terapia przy użyciu fal radiowych (RF) o określonej długości.

spis treści

1. Fale radiowe - wpływ na skórę

Fala radiowa przepływająca przez skórę delikatnie podnosi temperaturę tkanek i stymuluje do odnowy komórki tam obecne. W głębokich warstwach skóry aktywuje się proces tworzenia nowego kolagenu. Dzięki temu poprawie ulega jej napięcie, elastyczność i faktura, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

Zobacz film: "Anty-aging tylko dla osób starszych"

Zabieg można przeprowadzić między innymi w okolicy bruzd nosowo-wargowych oraz lwiej zmarszczki. Co więcej, metoda ta jest również wykorzystywana w celu poprawy napięcia skóry okolic powieki górnej i dolnej oraz redukcji kurzych łapek.

W przeciwieństwie do laseroterapii, zabiegi z wykorzystaniem RF mogą być stosowane u osób o rozmaitych fototypach skóry, gdyż fale przenikające przez skórę nie mają wpływu na melaninę – barwny związek syntetyzowany w naskórku człowieka, który warunkuje koloryt skóry. Ogromną zaletą tej metody jest również brak okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennego trybu życia.

Fale radiowe Coax i mezoterapia na okolice brzucha (WIDEO)
Fale radiowe Coax i mezoterapia na okolice brzucha (WIDEO)

Przeprowadzanie zabiegu mezoterapii bezigłowej i rozbijania tkanki tłuszczowej przy pomocy fal radiowych

zobacz galerię

2. Fale radiowe - bezpieczeństwo terapii

Przed wykonaniem zabiegu wykorzystującego działanie fal radiowych warto sprawdzić kwalifikacje osoby go wykonującej, a także to, czy posiada ona uprawniający do tego certyfikat.

W 2002 i 2006 roku zostało przeprowadzone badanie, które określiło najczęściej występujące skutki uboczne po wykonaniu zabiegu z falami radiowymi. Zaobserwowano, że w okolicy partii skóry poddanej zabiegowi często dochodzi do pojawienia się obrzęku i silnego rumienia. Objawy te mogą utrzymywać się przez 24 h, a w sporadycznych przypadkach nawet do kilku dni.

Co więcej, nieodpowiedni dobór parametrów zabiegowych może doprowadzić do nieodwracalnej koagulacji białek zlokalizowanych w skórze. Konsekwencją tego jest pojawienie się twardych struktur o nieregularnym kształcie w głębszych warstwach skóry.

Terapie przy użyciu fal radiowych cieszą się obecnie ogromną popularnością. Rzeczywiście w porównaniu z chirurgicznymi metodami odmładzania niosą one za sobą mniej skutków ubocznych. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu warto dokładnie sprawdzić klinikę oraz kwalifikacje osoby wykonującej zabieg.

Mgr Joanna Hirszler
Fale radiowe - wpływ na skórę, bezpieczeństwo terapii
Fale radiowe - wpływ na skórę, bezpieczeństwo terapii
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.