Niweluje przykry zapach. Pięty będą gładkie jak jedwab
Szorstkie i popękane pięty to nielada wyzwanie, zwłaszcza w lecie, które sprzyja wysuszeniu skóry. Zamiast jednak rezygnować z ulubionych sandałów, warto sięgnąć po domowy sposób. Jest prosty i tani, a podstawowy składnik znajdziemy w kuchni.
1. Domowe SPA dla stóp
Problem pękających i wiecznie wysuszonych pięt to nie musi być od razu zadanie dla profesjonalnej kosmetyczki. Pomóc może prosty zabieg, który można zrobić samemu w domu. Wystarczy przygotować kąpiel dla stóp i wykorzystać składnik, którego używamy w kuchni.
Chodzi o siemię lniane. Te niepozorne ziarenka mają zbawienny wpływ na układ pokarmowy, ale też wspomagają profilaktykę m.in. chorób sercowo-naczyniowych, a nawet nowotworów.
Za sprawą silnych właściwości nawilżających i regenerujących działają też świetnie na urodę. Stosuje się je powszechnie do produkcji kosmetyków (wykorzystuje się nasiona, a także pozyskiwany z nich olej).
Siemie lniane sprawdzi się też idealnie jako podstawa domowego spa dla stóp. Produkt jest łatwo dostępny i niedrogi (jedno opakowanie to koszt ok. 5 zł)
Wystaczy wlać do naczynia 2 litry gorącej wody i wsypać pół szklanki siemienia lnianego. Czekamy chwilę, aż woda przestygnie i zanurzamy stopy na około kwadrans. Kapiel najlepiej powtarzać (zabieg powinno się wykonywać co najmniej raz w tygodniu).
2. Skarpetki i nawilżenie
Nawilżająco zadziała również moczenie nóg w wywarze z gorczycy, która zawiera wiele cennych witamin, m.in. tiaminę, ryboflawinę i niacynę. Wszystkie odpowiadają za piękny wygląd włosów i skóry. Częste moczenie nóg w takim wywarze zmiękczy naskórek i pomoże na popękane pięty, a także zniweluje przykry zapach stóp.
Efekt, który dają takie kąpiele warto wzmocnić stosując regularnie krem nawilżający.
Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po produkty zawierające składniki zmiękczające, np. mocznik. Mocznik skutecznie nawilża (zapobiega ucieczce wody ze skóry), działa przeciwzapalne i antybakteryjne.
Oprócz systematycznego nawilżania, warto też pamiętać o peelingu, bo martwy naskórek należy regularnie usuwać. Pomogą w tym specjalne skarpetki eksfoliujące czy peelingi. Po ich użyciu również warto nałożyć krem nawilżający.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl