Trwa ładowanie...

Efekty pompek – zdrowotne, estetyczne, plan treningowy

Pompki są chyba najbardziej znanym ćwiczeniem na klatkę piersiową. Wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, ramion i pleców, a także wzmacniają kręgosłup lędźwiowy](https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-ledzwiowy)y. Jeżeli mamy dobrze opracowany plan treningowy efekty pompek zauważymy bardzo szybko.

spis treści

1. Zdrowotne efekty pompek

Pompki są bardzo dobrym ćwiczeniem na bóle pleców. Szczególnie są polecane osobom, które odczuwają ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Efektem pompki jest wzmocnienie mięśni tułowia. Dzięki pompkom staną się one silniejsze i zmniejszy się ryzyko wystąpienia urazów.

Zobacz film: "Pompka Pilatesa"

Zdrowotne efekty pompek to także wzmocnienie mięśnie międzyżebrowych i mięśni barkowych, które biorą czynny udział w procesie oddychania.

Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń może przynieść negatywne efekty pompek. Jeżeli pomiędzy kręgosłupem a miednicą nie będzie prostej linii będzie pogłębiała się lordoza kręgosłupa.

Efekty pompek mogą mieć także inne znaczenie. Poprawnie wykonany trening pozwoli nam na pokonanie swoich słabości i podniesienie własnej samooceny. Polepszy się nasza postawa ciała i poczujemy się lepiej.

Co jeść przed ćwiczeniami?
Co jeść przed ćwiczeniami? [8 zdjęć]

Jaja to bogate źródło białka i witamin z grupy B, które pomagają w przemianie pokarmów w energię.

zobacz galerię

2. Warianty pompek

Treningi oparte na pompkach przyniosą także efekty wizualne i nie dotyczy to tylko i wyłącznie mięśni klatki piersiowej. Efekty pompek to rzeźba mięsni dolnego odcinka pleców i brzucha, a także wymodelowanie mięśni pośladków i ud.

Istnieją różne warianty pompek dzięki, którym można wyrzeźbić mięśnie całego ciała.

Efekty pompek damskich to jędrne ramiona. Dzięki nim można pozbyć się tak zwanych „pelikanów”. Pompki damskie modelują triceps. Efekty pompek damskich to także podniesiony i wymodelowany biust.

Efekty pompek spidermana pozwolą na wymodelowanie brzucha. Aby poprawnie wykonać ten rodzaj pompek przy zejściu w kierunku podłoża trzeba przyciągnąć ugięte kolano do łokcia, a później się wyprostować. To ćwiczenie pomoże wymodelować mięsień prosty brzucha oraz mięsień skośny.

Zobacz koniecznie:

3. Plan treningowy z pompkami

Efekty pompek będą bardziej zauważalne jeżeli zdecydujemy się na konkretny plan treningowy. Dobrym sposobem będzie np. trening 100 pompek. Wymaga on wiele pracy, ale jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących jak i osób zaawansowanych. Osoby, które zaczynaną swój trening, na efekty pompek będą musiały troszkę dłużej poczekać. Warto podejść do tego treningu profesjonalnie i wykonywać go bez pośpiechu, będzie on wówczas bezpieczny.

Efekty pompek możemy także zaobserwować po wykonaniu wyzwania 30 dni. W pierwszym dniu wyzwania zaczynamy od 5 pompek i w każdym kolejnym dniu zwiększamy tą liczbę o dwie pompki. Po takim trzydziestodniowym wyzwaniu efekty pompek będą zauważalne. Takie wyzwanie poprawi naszą technikę wykonywania pompek.

Efekty pompek – zdrowotne, estetyczne, plan treningowy
Efekty pompek – zdrowotne, estetyczne, plan treningowy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.