Laserowe odmładzanie twarzy - charakterystyka zabiegu, wskazania
Laserowe odmładzanie twarzy to delikatniejsza niż dermabrazja laserowa i głębokie peelingi chemiczne metoda regenerowania skóry za pomocą światła. Zabieg fotoodmładzania jest kuracją uniwersalną, ponieważ za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne i inne efekty fotouszkodzeń skóry, piegi oraz rozszerzone naczynka i pory. Laserowe odmładzanie twarzy jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym.
1. Laserowe odmładzanie twarzy - charakterystyka zabiegu
Fotoodmładzanie laserowe odbywa się przy udziale wiązki światła. Specjalne urządzenie IPL produkuje fale różnej długości i w różnych kierunkach. Laserowe odmładzanie twarzy pozwala na pozbycie się wielu skutków fotostarzenia. Należy pamiętać, że przed każdym zabiegiem tego rodzaju powinna mieć miejsce konsultacja lekarska.
Odmładzanie skóry za pomocą laserowego światła nie wygląda na skomplikowany zabieg. Zaczyna się od nałożenia na skórę chłodnego żelu, który zapobiega obrzękom twarzy. Potem, przy użyciu specjalnej głowicy z filtrem, skórę pokrywa się serią świetlnych wiązek. Dzięki falom różnej długości możliwe jest usunięcie kilku problemów jednocześnie, np. naczynek, przebarwień oraz niedostatku kolagenu. Fotoodmładzanie laserem trwa średnio 20-40 minut. Jest zabiegiem skutecznym i ekspresowym. Już na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności.
Niekoherentne pulsacyjne światło o niskiej energii służy do laserowego odmładzania skóry twarzy, szyi oraz dłoni. Kobiety najczęściej decydują się na fotoodmładzanie twarzy, by zniwelować widoczne oznaki starzenia się. Tuż po zakończeniu zabiegu laserowego odmładzania twarzy skóra może być delikatnie zaróżowiona i opuchnięta. Po upływie kilku dni pojawia się łuszczenie naskórka.
Efekty widocznie młodszej skóry pojawiają się po ok. 2-3 sesjach. W celu uzyskania najbardziej zadowalającego efektu warto poddać się 5 seriom naświetleń w odstępach czterotygodniowych. Laserowe odmładzanie twarzy jest doskonałym sposobem na nadanie skórze świeżego wyglądu, bez konieczności ścierania całej powierzchni zewnętrznej naskórka. To całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. Twarz po zabiegu można myć wodą i używać własnych kosmetyków.
Zobacz także:
2. Laserowe odmładzanie twarzy - wskazania
Fotoodmładzanie laserowe to dobry pomysł, jeśli na skórze są widoczne następujące defekty kosmetyczne:
- Łagodne zmiany naczyniowe: teleangiektazje, trądzik różowaty, a także rumień twarzy.
- Zaburzenia pigmentacji skóry: posłoneczne zmiany pigmentowe oraz piegi.
- Strukturalne zmiany skórne: zmarszczki, zwiotczenie skóry, a także rozszerzone pory.
Laserowe Odmładzanie twarzy jest polecane osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. Po zabiegu skóra jest naprężona i gładka, jednak nie oznacza to, że zabieg fotoodmładzania laserowego jest pozbawiony minusów. Efektem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry. W przerwach między kolejnymi seriami naświetlań należy poddać się zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę. Rezultaty zabiegu, niestety, nie trwają wiecznie. By cały czas cieszyć się pięknym i młodym wyglądem, po zakończeniu kuracji warto poddać skórę odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, np. systematycznie nakładać maseczki odżywcze.
Zabieg laserowego odmładzania twarzy jest stosunkowo mało inwazyjny, a jego rezultaty są rzeczywiście imponujące. Jak wszystkie procedury dermatologii estetycznej, fotoodmładzanie nie jest tanie, ale efekty są warte przełknięcia gorzkiej pigułki w postaci wysokiego rachunku.