Trwa ładowanie...

Imprezy w Ostródzie

Kalendarz imprez Ostródy jest bogaty w imprezy kulturalne przypadające na okres wakacji. Ciekawe imprezy cykliczne przyciągają mieszkańców z całej okolicy. Oprócz znanego na całą Polskę Festiwalu Muzyki Tanecznej, w mieście odbywają się równie interesujące imprezy, jak np. Dni Morza. Zanim wybierzesz się do Ostródy, zajrzyj do kalendarza imprez , aby nie przegapić ciekawych pokazów i koncertów muzycznych. Miłośnicy motorów również znajdą coś dla siebie w kalendarzu imprez miasteczka.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Wydarzenia kulturalne w Ostródzie Wydarzenia kulturalne organizowane przez Agencję Upowszechniania Kultury:

 • Marzec – Miejskie Kaziuki z Kapelą Ostródzianie (4.03.), Biesiada Kaziukowa (5.03.), Ach Panie, Panowie – Zamkowe Śpiewanie (8.03.), koncert jazzowo-bluesowy z okazji dziesięciolecia poetów i pisarzy (13.03), Międzynarodowy Dzień Teatru (25.03.), premiera spektaklu „Ożenek” (26.03).
 • Kwiecień – 28 kwietnia odbędzie się w ramach Dnia Tańca jubileuszowe V Zamkowe Spotkanie Taneczne.
 • Czerwiec – na 4.06 zaplanowano obchody Dnia Dziecka, z kolei 24.06 odbędą się „Janki, wianki, piosenki”.
 • Lipiec – od 17 do 27 lipca trwać będzie Międzynarodowe Lato z Folklorem.
 • Październik – 1.10. koncert z okazji Światowego Dnia Muzyki; 7.10. Dni Jana Pawła.
 • Listopad – Zamkowe Zaduszki – wspomnienia z humorem (2.11.); Koncert Galowy (11.11); Biesiada Andrzejkowa z Kapelą Ostródzianie (26.11).
 • Grudzień – 20 grudnia zapraszamy na Zamkową Wigilię.

2. Imprezy w Ostródzie Zanim wybierzesz się na wakacje do Ostródy, zobacz jakie imprezy kulturalne oferuje miasto dla swoich gości. Oto

kalendarz imprez tego mazurskiego regionu :

 • W czerwcu odbywają się coroczne Dni Morza, podczas których bawią się prawie wszyscy mieszkańcy Ostródy. W ofercie tej imprezy cyklicznej każdy znajdzie coś dla siebie, m. in.: koncerty szantowe, pokazy fajerwerków oraz zabawy nad Jeziorem Drwęckim.
 • W lipcu podziwiać można uczestników Międzynarodowego Zlotu Motocykli oraz obejrzeć Dni Ostródy, podczas których organizowane są liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych. Pod koniec miesiąca w mieście odbywa się największa impreza kulturalna tego typu w Polsce – Festiwal Muzyki Tanecznej.
 • W pobliżu Ostródy, w lipcu ma miejsce największa inscenizacja historyczna w tej części Europy – bitwa pod Grunwaldem – oraz Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach.
 • W sierpniowy weekend odbywa się promocyjna impreza cykliczna pod nazwą Summer Hot Days, najczęściej podzielona na dwie części. Pierwsza to Festiwal Ognia, Techno Party, Festiwal Yach Film, Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle. Drugi weekend to największy w Europie Wschodniej festiwal muzyki reggae – Ostróda Reggae Festiwal.
 • W tym letnim miesiącu ma miejsce Festyn Solidarności, podczas którego koncerty odbywają się na molo.
 • Na zakończenie lata, we wrześniu odbywają się Regaty o Puchar Prezesa Morlin. W tym czasie przez miasto przejeżdża największy polski wyścig kolarski Tour de Pologne.

Imprezy kulturalne w Polsce zachęcają ludzi do uczestnictwa w wielu interesujących wydarzeniach, jak np. regaty, dni miasta czy koncerty muzyczne. Kalendarz imprez Ostródy jest pełen rozrywek na okres wakacji, dlatego warto spędzić urlop w Polsce. Przed wyjazdem na Mazury dobrze zajrzeć do kalendarium imprez i wybrać coś dla siebie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.