Trwa ładowanie...

Integracja strukturalna

Integracja strukturalna
Integracja strukturalna

Integracja strukturalna, czyli rolfing, pomaga naprawić nasz organizm. W ciele gromadzą się wszystkie negatywne emocje, odbijają się nieprawidłowe przyzwyczajenia. Z biegiem czasu, nasza sylwetka zmienia postawę. To leży u podstaw różnych dolegliwości bólowych, wad postawy, a także braku energii do życia. Integracja strukturalna to zabiegi, mieszczące się w 10 sesjach. W ich trakcie wykorzystuje się techniki manualne. Rolfing sprawia, że ciało i umysł odzyskują sprawność i zdrowie.

spis treści

1. Co to jest rolfing?

Rolfing to integracja strukturalna, dzięki której nasz organizm odzyskuje sprawność i zdrowie. Wady postawy czy ból kręgosłupa ustępują pod jego wpływem. Integracja strukturalna wykorzystuje masaż leczniczy. Techniki manualne są łączone z edukacją ruchową, której celem głównym jest wykształcenie u chorego prawidłowego sposobu poruszania się. Leczenie rozkłada się na 10 sesji. Pomagają one usunąć napięcie. Wpływają też na zmianę szkodliwych i nieprawidłowych nawyków ruchowych. Z tej formy leczenia mogą korzystać osoby w każdym wieku, tak dzieci, jak i dorośli. Podczas integracji strukturalnej traktuje się organizm jako jedną całość, a poszczególne sesje dążą do usprawnienia konkretnych segmentów ciała ludzkiego.

2. Zasady integracji strukturalnej

Wady postawy, ból kręgosłupa, brak energii, niska witalność i poczucie dyskomfortu we własnym ciele są wywołane przede wszystkim złymi nawykami ruchowymi. Na kiepskie samopoczucie wpływ mają też: stres, powtarzające się czynności życiowe, nieprawidłowe odruchy, przebyte urazy. Poszczególne segmenty ciała, tzn. głowa, tułów, miednica, kończyny górne i dolne, zaczynają się nieprawidłowo układać względem siebie. Potrzebna jest terapia kręgosłupa. Zdrowie i sprawność naszego ciała zależy w dużej mierze od prawidłowej postawy. O prawidłowej postawie można mówić, gdy obserwując kogoś z boku, można przeprowadzić linię prostą między jego uchem, barkiem, biodrem, kolanem i stawem skokowym. Terapia kręgosłupa polega na wykonaniu masażu. Masaż leczniczy jest łączony z ćwiczeniami. Ciało można poddawać plastycznym zabiegom. To wpływa na zmianę struktury jego poszczególnych części.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

3. Przebieg integracji strukturalnej

Podczas pierwszych spotkań pracuje miednica. Zmiany mają zajść w klatce piersiowej. Usuwane są przeszkody, które nie pozwalają swobodnie oddychać. Potem wprawiamy w ruch stopy i podudzia. Następnie wracamy do pleców i karku. Podczas trzeciej sesji pracujemy nad bokami ciała. Ważna jest linia: ucho, bark, biodro, kolano i kostka. Kolejna sesja to praca nad stopami i miednicą. W jednej z ostatnich sesji główny nacisk kładzie się na głowę. Pracuje się nad jej położeniem względem karku.

Integracja strukturalna znacznie poprawia funkcjonowanie naszego organizmu. Po kilku zabiegach dolegliwości bólowe niemal całkowicie ustępują, wykształca się prawidłowa postawa ciała, a ponadto następuje znaczna poprawa w poruszaniu się. Zabiegi integracji strukturalnej wpływają także na sferę psychiczną, eliminują napięcie powstałe w wyniku stresującego trybu życia i dodają pewności siebie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze