Jak wykonać własny peeling?
Masz problem z nadmiernym łuszczeniem się i suchością skóry? Suche powietrze i ogrzewane pomieszczenia w okresie jesieni i zimy znacznie pogarszają kondycję skóry. Nie wystarczy jedynie stosowanie balsamu do ciała. Wskazany jest również regularny peeling, który wygładzi skórę. Wypróbuj proste i tanie przepisy na domowe preparaty peelingujące. Dzięki temu twoja skóra będzie pełna blasku, miękka i gładka. Pożegnaj suchą skórę! Stosowany regularnie peeling sprawi, że już na zawsze zapomnisz o tym problemie.
1. Jak wykonać naturalny peeling?
Czy słyszałaś kiedyś o peelingu z soli? Te drobne ziarenka umożliwią ci dokładne wygładzenie szorstkich partii skóry i pozostawią ją niezwykle gładką. Wymieszaj sól i oliwę w celu uzyskania konsystencji gęstej pasty. Nałóż ją na powierzchnię całej skóry i masuj przez 5 minut. Następnie dokładnie opłucz skórę. Pamiętaj jednak, aby nie stosować peelingu solnego bezpośrednio po goleniu skóry, gdyż mogłoby to spowodować jej silne podrażnienia. Omijaj również okolice twarzy, ponieważ peeling solny jest zbyt mocny dla tych delikatnych partii skóry. W celu uzyskania łagodniej działającego peelingu możesz wymieszać oliwę z oliwek z drobnoziarnistym cukrem. W przeciwieństwie do peelingu solnego, w tym przypadku nie ma ryzyka podrażnienia skóry. Po zastosowaniu takiego domowego peelingu cukrowego skóra będzie gładka i nawilżona.
Jeżeli twoja skóra jest bardzo wrażliwa, wypróbuj peeling z płatków owsianych. Zmieszaj równe części płatków owsianych z wodą. W ten sposób uzyskasz niezwykle delikatny peeling kojący twoją skórę. Możesz go stosować w obrębie twarzy oraz ciała. Po takim peelingu musisz koniecznie zastosować kosmetyk nawilżający, gdyż w przeciwieństwie do wyżej wymienionych peelingów, nie natłuszcza on skóry i nie pozostawia na jej powierzchni bariery ochronnej.
2. Co powinnaś wiedzieć na temat domowego peelingu?
W trakcie, gdy będziesz przygotowywać domowy peeling, możesz wykorzystać nie tylko oliwę z oliwek. Możesz ją zastąpić olejkiem jojoba, olejkiem migdałowym i połączyć z cukrem bądź solą. Gotowy peeling możesz przechowywać w szczelnym pojemniku w łazience. Pamiętaj, aby przed każdym użyciem dokładnie go wymieszać. Bądź ostrożna po jego zastosowaniu, gdyż peelingi cukrowy i solny ze względu na zawartość olejku mogą pozostawić wannę niezwykle śliską.
Produkty dostępne w sklepach nie zawsze są tanie, a taki naturalny peeling będzie kosztował cię jedynie kilka groszy. Jeżeli jesteś zmęczona ciągłymi wydatkami na drogie kosmetyki, domowy peeling to doskonałe rozwiązanie dla ciebie. Wykonując regularnie zabiegi złuszczające skórę, sprawisz, że twoja skóra będzie niezwykle gładka i miękka.