Trwa ładowanie...

Korzyści z dermabrazji

Chociaż byłoby to niesamowite, gdyby nasza skóra zawsze była doskonała, niestety z czasem na jej powierzchni mogą pojawić się zmarszczki, przebarwienia, blizny, trądzik i inne niedoskonałości skórne. Oznacza to, że potrzebuje ona dodatkowej pomocy w postaci pielęgnacji, która będzie zwalczać tego rodzaju zmiany. Dermabrazja może być doskonałym rozwiązaniem. Zabieg ten złuszcza skórę znacznie głębiej niż inne metody.

1. Jak działa dermabrazja?

W trakcie zabiegu dermatolog wykorzystuje specjalną końcówkę ścierną, która usuwa wierzchnie warstwy skóry. Można powiedzieć, że jest to „końcówka szlifująca”, która umożliwia usunięcie uszkodzonych komórek i przyśpiesza odnowę tych zdrowych. Po wykonaniu dermabrazji skóra jest uwrażliwiona i zaczerwieniona. Niekiedy nawet po zabiegu konieczne jest zastosowanie maści, która zapobiegnie rozwojowi infekcji. Złuszczanie skóry jest na tyle głębokie, że dermatolog przed wykonaniem zabiegu musi zastosować specjalny krem znieczulający na warstwę skóry poddawanej zabiegowi. Takie znieczulenie miejscowe zredukuje odczuwalny przez pacjenta ból, który towarzyszy zabiegowi.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Przeciwwskazania do dermabrazji:

  • Zakażenia skóry,
  • Nowotwory,
  • Znamiona,
  • Stany ropne,
  • Skłonność do bliznowców.

2. Jakie korzyści przynosi dermabrazja?

Tego rodzaju zabieg przynosi skórze naprawdę wiele korzyści. Dermabrazja znacznie wygładza powierzchnię skóry i redukuje zmarszczki. Jeżeli masz problem z bliznami potrądzikowymi, zabieg ten również może je znacznie zredukować. Dermabrazja niweluje przebarwienia i przyśpiesza regenerację skóry. Już w przeciągu 12 tygodni po zabiegu, gdy skóra prawidłowo się zregeneruje, zaobserwujesz znaczącą różnicę w jej wyglądzie. Ponadto zabieg ten często stosuje się w obrębie skóry ciała. Jest to metoda, która umożliwia niwelowanie rozstępów. Rozstępy to defekt skóry przypominający wyglądem bliznę. Zmiany te są bardzo trudne do zlikwidowania. Ze względu na to, że zabieg dermabrazji usuwa wierzchnie warstwy skóry, możliwe jest znaczne spłycenie rozstępu. Dzięki temu zredukujemy jego widoczność bądź całkowicie go usuniemy.

Dermabrazja to metoda, która potrafi zdziałać cuda. Ilość korzyści, jakie przynosi skórze jest naprawdę zachęcająca, aby wykonać taki zabieg. Wprawdzie bezpośrednio po wykonaniu dermabrazji skóra będzie podrażniona i tkliwa, jednak rezultaty końcowe będą tak zadowalające, że szybko o tym zapomnisz.

Mgr Joanna Hirszler
Następny artykuł: Stosowanie filtrów ochronnych
Korzyści z dermabrazji
Korzyści z dermabrazji
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.