Maseczka ryżowa – sekret młodego wyglądu Japonek
Ryż bezsprzecznie kojarzy się z Japonią, głównie z tamtejszą kuchnią. Natomiast tak naprawdę znajduje szerokie zastosowanie również w innej dziedzinie. Japończycy od wieków wykorzystują dobroczynne właściwości ryżu także w kosmetyce.
1. Ryż – źródło piękna
Ryż jest bogatym źródłem witaminy B, która zwiększa dopływ krwi do skóry, stymuluje rozwój i odnowę komórek oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. To wszystko jest niezbędne, aby cieszyć się piękną i zdrową cerą.
Jednym z sekretów idealnej skóry Japonek jest maseczka ryżowa. Pozwala pozbyć się problemów skórnych, odżywia i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.
Ta lecznicza maseczka na twarz ma duże szanse, aby trafić na listę ulubionych zabiegów Polek. Po zastosowaniu cera jest rozświetlona, staje się jedwabista, promienna i miękka. Przy wykonywaniu maseczki należy jednak zadbać o dobór wysokiej jakości głównych składników: ryżu, miodu i mleka.
2. Japońska maseczka ryżowa
Ugotuj 2–3 łyżki ryżu do miękkości (włóż surowy ryż do zimnej wody i podgrzewaj, aż zmięknie). Po ugotowaniu odcedź ryż, a wodę odlej do osobnej miski.
Wypłucz ryż i dodaj do niego łyżkę ciepłego mleka. Wymieszaj aż do połączenia składników. Dodaj łyżkę miodu i ponownie wymieszaj.
Oczyść dokładnie skórę twarzy, następnie nałóż na nią grubą warstwę maseczki. Trzymaj na twarzy pół godziny, po czym usuń delikatnie i opłucz twarz wodą, w której gotował się ryż.
Woda, w której gotował się ryż, jest bogata w przeciwutleniacze i ma właściwości pochłaniania promieni ultrafioletowych. Oprócz tego doskonale nawilża skórę. Potrafi także wiązać się z miedzią, spowalnia proces melanogenezy, dzięki czemu ogranicza powstawanie przebarwień na skórze i rozjaśnia te już istniejące.
Wody po ryżu nie należy przechowywać w lodówce dłużej niż cztery dni. Używaj jej jako toniku lub kremu do twarzy dwa razy dziennie: rano oraz przed pójściem spać. Możesz również zamrozić ją w foremce do lodu i stosować w ramach zabiegów chłodzących oraz masażu twarzy.