Mezoterapia dobra na wszystko
Mezoterapia jest metodą leczenia rozmaitych schorzeń skóry, np. cellulitu, zmarszczek, wypadania włosów. Zabiegi polegają na bezpośrednim wstrzyknięciu w chore miejsca odpowiednich substancji leczniczych. To pobudza, odżywia i regeneruje chore miejsca.
1. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania mezoterapii
Mezoterapię stosuje się przy zwiotczeniach skóry, walce z cellulitem (znajdującym się na udach, brzuchu i pośladkach) i profilaktycznie przeciw powstawaniu zmarszczek. Mezoterapia stosowana jest także na wypadanie włosów.
Nie możemy przystąpić do zabiegu, jeśli:
- mamy alergię,
- jesteśmy w ciąży,
- cierpimy na cukrzycę,
- mamy stany zapalne na skórze, zwłaszcza opryszczkę,
- nasza cera jest naczynkowa i źle znosi infekcje.
Podczas wykonywania zabiegu możemy odczuwać niewielki ból, który jest związany ze wstrzyknięciami. Można go uniknąć stosując środki znieczulające. Skóra reaguje na nakłuwanie, co skutkuje wystąpieniem obrzęku lub rumienia, które ustępują po kilku godzinach. Mezoterapia cieszy się dużą popularnością, ponieważ pacjenci szybko widzą efekty zabiegu. Rzeczywiście substancje wstrzyknięte pod skórę działają natychmiastowo.
2. Mezoterapia na cellulit
Cellulit może być leczony przez zastosowanie tej metody. Podczas zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej, a tkanka tłuszczowa zostaje redukowana. Dzięki temu skóra jest wygładzona, a cellulit zanika. Tego typu zabiegi na cellulit są bezpieczniejsze niż operacyjne odsysanie tkanki tłuszczowej.
3. Mezoterapia na wypadanie włosów
Mezoterapia jest stosowana w chorobach wypadania włosów. Jeśli gubimy włosy na skutek złej diety, stresu, słabego krążenia lub cierpimy na łysienie androgenowe, to mezoterapia nam pomoże. Pod skórę wstrzykuje się substancje takie jak: krzemionka organiczna, witaminy, leki przeciwzapalne, które hamują wypadanie włosów i korzystnie wpływają na ich odrastanie. Oczywiście im wcześniej zastosujemy tę metodę, tym efekt jest większy.
4. Mezoterapia na zmarszczki
Mezoterapia pomaga w walce ze zmarszczkami, zwiotczeniem i ścieńczeniem skóry. Zabiegi te można spokojnie łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Pod skórę wstrzykuje się odpowiednie preparaty, które redukują zmarszczki i pomagają odmłodzić skórę. Metodę tę należy stosować przez dłuższy czas. Efekty widać już po trzech miesiącach, wtedy można zaobserwować, że skóra stała się gładsza, odżywiona. Dzięki mezoterapii możemy zgubić kilka kilogramów, ale pamiętajmy, że te zabiegi nie są odchudzające, ale lecznicze.
5. Koszt mezoterapii
Rezultaty zabiegów mezoterapii są długotrwałe, dlatego warto w nie zainwestować. W Europie ta metoda jest bardzo znana i praktykowana od wielu lat. Wykonywana jest przez lekarza dermatologa, który posiada odpowiedni certyfikat. Cena wszystkich zabiegów (na twarz, na skórę owłosioną głowy, na rozstępy, na cellulit) mieści się w granicach od 200 zł do 500zł i zależy od wybranego preparatu leczniczego.