Trwa ładowanie...

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - wskazania, opis zabiegu, zalecenia

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem polecanym ok. 30-35 roku życia. W tym czasie pojawiają się pierwsze oznaki zmniejszenia nawilżenia, koloru i objętości ust. Ponieważ na tym etapie nie ma konieczności stosowania bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny plastycznej, nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest rozsądnym zabiegiem, który bezpiecznie poprawi wygląd naszych ust.

spis treści

1. Wskazania do nawilżania ust kwasem hialuronowym

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest wskazane u każdej kobiety, która nie jest zadowolona z wyglądu swoich ust i nie zależy jej na ich powiększeniu. Choć zazwyczaj kobiety udają się na zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym w wieku 35-40 lat, można go wykonać wcześniej. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym odświeży również efekt osiągnięty po powiększeniu ust.

Zobacz film: "Gojdź promuje naturalność! "Zmarszczki są fajne, mówią o historii naszego życia""

2. Przeciwwskazania do nawilżania ust kwasem

Przeciwwskazaniem do nawilżania ust kwasem hialuronowym są choroby autoimmunologiczne, tendencja do blizn, bakteryjne zakażenia skóry, opryszczka, ciąża i karmienie piersią. Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym nie powinien być również wykonywany u kobiet przed 18 rokiem życia oraz u osób, które stosowały w tym obszarze wypełniacze inne niż kwas hialuronowy.

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek [10 zdjęć]

To zaskakujące, ale proces starzenia zaczyna się tuż po fazie dojrzewania, czyli średnio ok. 18–25.

zobacz galerię

3. Opis zabiegu

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym wymaga znieczulenia skóry na 5-10 min przed zabiegiem kremem znieczulającym.

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w usta preparatów z kwasem hialuronowym. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym jest wykonywane za pomocą igły lub cienkiej kaniuli. Kwas hialuronowy jest równomiernie rozprowadzany w wargach, a zabieg kończony jest masażem, który ostatecznie układa preparat w ustach.

Efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym są widoczne po 1 zabiegu i utrzymują się ok. 12-18 miesięcy. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym można powtarzać w zależności od utrzymywania się efektów co ok 12 miesięcy.

Zaraz po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym skóra jest lekko zaczerwieniona i opuchnięta.

4. Zalecenia przed zabiegiem

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym nie wymaga żadnego przygotowania. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym powinno być wykonywane u osób zdrowych. Nie należy również stosować przed nawilżaniem ust kwasem hialuronowym aspiryny lub leków wpływających na krzepliwość krwi. Jeżeli u danej osoby często pojawia się opryszczka, powinna ona przyjmować profilaktycznie Heviran na 2 dni przed zabiegiem.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Zalecenia po zabiegu

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym wymaga zastosowania kojącego kremu dwa razy dziennie po zabiegu. Jeżeli po nawilżaniu kwasem hialuronowym w okolicach ust widać siniaki, można użyć żelu, który przyśpieszy ich zniknięcie.

Zaczerwienienie po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym znika po kilku dniach, podobnie jak ból i siniaki. Wówczas można powrócić do normalnej pielęgnacji. Warto podkreślić, że po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym należy na stałe stosować kremy z filtrem SPF 50.

Lek. Izabela Lenartowicz
Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - wskazania, opis zabiegu, zalecenia
Nawilżanie ust kwasem hialuronowym - wskazania, opis zabiegu, zalecenia
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.