Trwa ładowanie...

Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Rodzaje pędzli do rozświetlacza, pędzle syntetyczne i naturalne

 Paula Jakubasik
15.04.2022 13:49
Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać?
Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? (adobestock)

Pędzel do rozświetlacza pozwala na precyzyjne nałożenie produktu, a także na delikatne rozmycie krawędzi, by efekt był jak najbardziej naturalny. Rozświetlacz można nakładać pędzlami z włosia naturalnego lub syntetycznego, za pomocą dedykowanych lub wielofunkcyjnych modeli. Jak wybrać najlepszy pędzel do rozświetlacza?

spis treści

1. Rodzaje pędzli do rozświetlacza

Rozświetlacz można nakładać na twarz na wiele różnych sposobów, dzięki czemu uzyskujemy inne natężenie połysku. Błyszczące drobinki mogą być skoncentrowane na konkretnych miejscach na twarzy lub pokrywać większą jej część. W zależności od preferencji należy wybrać odpowiedni pędzel, biorąc pod uwagę jego kształt oraz rodzaj włosia.

Płasko ścięty pędzel do rozświetlacza to model, przypominający ten do nakładania podkładu. Ma on jednak mniej zbite włosie, jest delikatny dla skóry i dość precyzyjny.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Za jego pomocą można nałożyć rozświetlacz na większą powierzchnię skóry, wykorzystując jego wielkość lub na poszczególne miejsca, za pomocą ściętych brzegów. Pędzel tego rodzaju pozwala na uzyskanie dość intensywnego, wieczorowego efektu.

Spiczasty pędzel do rozświetlacza to model idealny dla osób, które preferują bardziej rozmyty, subtelny błysk na twarzy. Jest to pędzel, przypominający jajko, dość duży i bardzo miękki. Za jego pomocą można nanieść kosmetyk na większe części twarzy lub rozmyć punktowo nałożony rozświetlacz. Dzięki niemu nie musimy się bać, że zaaplikowany produkt będzie widoczny w postaci nieestetycznych plam.

Pędzel wachlarz do rozświetlacza w zależności od wielkości może służyć do aplikacji odrobiny rozświetlacza na całą twarz lub nałożenia go w wybrane miejsca i jednoczesne roztarcie granic. Model ten często wybierany jest do wykonanywania codziennego makijażu z delikatnym błyskiem, choć nie tylko.

Skośny pędzel do rozświetlacza to jeden z najpopularniejszych modeli, które zostały stworzone do bezproblemowej aplikacji rozświetlacza na szczyty kości policzkowych. Jest to też produkt na tyle uniwersalny, że może posłużyć również do nakładania różu czy bronzera. Jego ścięty kształt pozwala na uzyskanie pożądanej intensywności połysku, a także na delikatne roztarcie granic.

2. Pędzle wielofunkcyjne do rozświetlacza

Rozświetlacz można nakładać na twarz również za pomocą pędzli, przystosowanych do innego rodzaju kosmetyków. Dzięki temu zobaczymy jaki efekt nas zadawala i jaka wielkość włosia ułatwia aplikację. Wówczas będziemy w stanie wybrać model dedykowany do rozświetlacza lub przeznaczyć wielofunkcyjny pędzel do tego celu.

Pędzel do cieni to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają mocno widoczny błysk w kąciku oka, tuż pod brwią lub na linii ust. Wystarczy sięgnąć po niewielki, precyzyjny pędzel, który ułatwia punktowe nałożenie kosmetyku. Z kolei większe modele, służące do blendowania posłużą do delikatnego roztarcia granic lub aplikacji drobinek bezpośrednio na szczyty kości policzkowych.

Pędzel do pudru to duży, bardzo miękki model, który pozwala na rozprowadzenie niewielkiej ilości produktu. Za pomocą jego czubka można nałożyć odrobinę rozświetlacza w preferowane miejsca i musnąć czubek nosa. Co prawda pędzel do pudru nie pozwala na pełną precyzję, ale jest idealny do uzyskania delikatnego, codziennego błysku.

Pędzel do konturowania to nieoczywisty wybór, choć model ten jest stworzony przecież do aplikacji produktów na kości policzkowe. Jest stosunkowo niewielki, spiczasty lub lekko ścięty, w zupełności pozwala na nałożenie rozświetlacza. W zależności od konkretnego pędzla można uzyskać bardziej delikatny lub mocniejszy efekt.

3. Pędzel do rozświetlacza - syntetyczny czy naturalny?

Istnieją dwa główne rodzaje włosia w pędzlach do rozświetlacza - syntetyczne oraz naturalne. Pędzle syntetyczne są bardziej śliskie i pozwalają na nabranie ograniczanej ilości kosmetyku. W związku z tym gwarantują bardziej delikatny efekt, a w przypadku makijażu wieczorowego wymagają nałożenia drugiej, a nawet trzeciej warstwy.

Pędzle naturalne są delikatne dla skóry, ale ich struktura pozwala na nabranie większej ilości rozświetlacza na raz. W związku z czym możliwe jest uzyskanie mocniejszego błysku za sprawą kilku pociągnięć lub nałożenie drobinek w kilku miejscach po jednym zamoczeniu pędzla w produkcie.

Wybór pędzla zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i budżetu. Pędzle z włosia naturalnego są znacznie droższe, wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim warto zastanowić się, który pędzel powinien spełnić nasze oczekiwania i na jakim efekcie najbardziej nam zależy.

Zobacz też:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze