Peeling dermatologiczny
Peeling dermatologiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu głębokich warstw naskórka. Ta forma złuszczania skóry jest znacznie bardziej intensywna, aniżeli działanie preparatów ogólnodostępnych w sklepach. Z tego względu taki zabieg wykonuje odpowiedni lekarz, tj. dermatolog. Zasada działania peelingu dermatologicznego jest prosta – aktywuje on odnowę komórkową i stymuluje produkcję kolagenu. Ponadto, tak intensywny peeling redukuje głębokie zmarszczki, a także zmniejsza widoczność blizn pozostałych po trądziku. Po upływie kilkunastu dni powierzchnia skóry jest gładka i pełna blasku. Co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu?
1. Na czym polega peeling dermatologiczny?
Peeling dermatologiczny to prosty i szybki sposób na zregenerowanie skóry. Zabieg ten jest procedurą medyczną i niesie ze sobą pewne ryzyko. Z tego względu może go wykonać jedynie lekarz. W zależności od typu problemu skórnego, lekarz odpowiednio dobiera intensywność takiego peelingu. W trakcie zabiegu dochodzi do głębokiej eksfoliacji skóry, tj. jej intensywnego złuszczania. Usuwane są wszelkie obumarłe komórki. Peeling dermatologiczny poprzez intensywne złuszczanie pobudza odnowę komórkową. Skóra w trakcie zabiegu dostaje sygnał o usunięciu dużej ilości wierzchnich warstw naskórka i to stymuluje ją do produkcji nowych komórek. Ponadto pobudzana jest także produkcja kolagenu, który odpowiada za elastyczność i gładkość twojej cery.
W trakcie zabiegu lekarz nakłada na powierzchnię skóry kwasy o wysokim stężeniu. Substancje te rozrywają połączenia pomiędzy komórkami skóry i ułatwiają usunięcie z powierzchni naskórka martwych komórek, tj. korneocytów. Peeling dermatologiczny z reguły nie powoduje doznań bólowych i w tym przypadku nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Przed zabiegiem należy w odpowiedni sposób przygotować skórę. Dermatolog przepisuje do stosowania przez okres trzech tygodni specjalne preparaty w kremie i lotionie.
2. Jakie korzyści przynosi skórze peeling dermatologiczny?
Skutki takiego zabiegu są zależne od intensywności dobranego przez lekarza peelingu. Bezpośrednio po jego wykonaniu skóra może być podrażniona i silnie zaczerwieniona. Po kilku dniach dochodzi do bardzo intensywnego złuszczania się skóry. Można wręcz powiedzieć, że po zabiegu kondycja skóry jest gorsza. Po upływie kilkunastu dni następuje jej regeneracja.
Technika głębokiego złuszczania skóry jest wykonywana przez lekarza w celu poprawy wyglądu skóry. Korzyści, jakie możesz osiągnąć po zabiegu, to:
- redukcja przebarwień skórnych,
- odmłodzenie skóry,
- redukcja zmarszczek,
- zredukowanie blizn potrądzikowych oraz innych,
- wyrównanie kolorytu skóry,
- wyrównanie ewentualnych nierówności skóry.
Peelingu dermatologicznego nie należy stosować w trakcie ciąży oraz w przypadku infekcji skóry. Przez okres jednego miesiąca, zarówno przed, jak i po zabiegu, nie wolno wystawiać skóry na działanie promieniowania UV, tj. opalać się na słońcu lub w solarium. Jeżeli zależy ci na pięknej i gładkiej skórze, peeling dermatologiczny to idealna dla ciebie metoda umożliwiająca osiągnięcie takiego celu. Wprawdzie po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i nie będzie zbyt estetycznie wyglądać, jednak późniejsze rezultaty wynagrodzą ci to wszystko.