Rewitalizacja pochwy - co to jest, wskazania, przeciwwskazania, cena
Rewitalizacja pochwy przy użyciu lasera, znana również jako laserowe obkurczenie pochwy jest nieinwazyjnym oraz bezpiecznym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Na ten rodzaj zabiegu decydują się zwykle pacjentki borykające się z tzw. zespołem rozluźnienia pochwy.
1. Co to jest rewitalizacja pochwy?
Wielokrotne porody, urazy lub zaburzenia hormonalne mogą doprowadzić do rozluźnienia tkanek pochwy. Okazuje się, że problem za szerokiej czy też nadmiernie luźnej pochwy można rozwiązać za pomocą laserowej rewitalizacji pochwy, zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej.
Laserowa rewitalizacja pochwy, znana także jako laserowe obkurczanie pochwy jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną.
W trakcie zabiegu specjalista wprowadza do wnętrza pochwy głowicę lasera, który umożliwia podgrzanie tkanek znajdujących się u wejścia pochwy, a także w obrębie jej kanału. Pod wpływem wysokiej temperatury wiązki lasera dochodzi do skurczenia się kolagenu, a także napięcia i ualestycznienia tkanek okolic miejsc intymnych. Dochodzi wówczas do nieablacyjnego napięcia oraz obkurczenia pochwy. Metoda ta nazywana jest przez specjalistów oddziaływaniem fototermicznym.
Cały zabieg trwa nie więcej niż trzydzieści minut. Po tym czasie pacjentka może wrócić do swojego domu. Obkurczanie pochwy laserem nie wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego.
2. Do kogo skierowany jest zabieg laserowej rewitalizacji pochwy?
Zabieg laserowej rewitalizacji dedykowany do pacjentek dojrzałych, a także kobiet, które borykają się z problemem nadmiernego rozluźnienia pochwy czy wysiłkowego nietrzymania moczu. Luźna pochwa może być wynikiem przebytego porodu lub porodów, urazu fizycznego bądź fizjologicznego starzenia się organizmu. Rozluźnieniu pochwy mogą towarzyszyć takie objawy jak suchość błony śluzowej pochwy, świąd czy ból.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu z kolei może być konsekwencją porodu, wrodzonych wad bądź zmian hormonalnych, które zachodzą w ciele pacjentki. Dzięki zabiegowi laserowej rewitalizacji pochwy można polepszyć jakość zbliżeń płciowych, a także poprawić jędrność oraz elastyczność miejsc intymnych. Laserowe zwężenie pochwy daje spektakularne, a przede wszystkim satysfakcjonujące efekty.
3. Laserowa rewitalizacja pochwy a przeciwwskazania
Choć rewitalizacja pochwy jest zabiegiem bezinwazyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Laserowego obkurczania pochwy nie powinno przeprowadzać się w przypadku ciąży lub trwającej menstruacji. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są również: nowotwór, infekcja intymna, nieuregulowana cukrzyca, epilepsja, choroba autoimmunologiczna dotycząca tkanki łącznej, terapia środkami farmaceutycznymi, które obniżają krzepliwość krwi. Dodatkowo, zabiegu nie powinno się wykonywać u pacjentek, u których wykryto nieprawidłowości podczas cytologii.
Rekomendowane przez naszych ekspertów
4. Laserowe obkurczenie pochwy – cena
Ile kosztuje laserowe obkurczanie pochwy? Czy cena za wykonanie laserowej rewitalizacji pochwy jest wysoka? Okazuje się, cena laserowego obkurczania pochwy może być różna, w zależności od kliniki i regionu, w którym pacjentka chce wykonać zabieg. Na cenę zabiegu może wpływać również renoma kliniki specjalizującej się w ginekologii estetycznej. Koszt jednego zabiegu kosztuje zazwyczaj od 1300 do 1850 złotych. Pakiet składający się z trzech zabiegów kosztuje z kolei około 4000 - 5000 złotych.