Schudła 160 kg. Kiedy przeszła zawał postanowiła zmienić wszystko w życiu
Teresa Parent po tragicznych doświadczeniach zaczęła zajadać smutek. To doprowadziło do tego, że ważyła prawie 260 kg, ale nie potrafiła z tym walczyć. Przełom przyszedł, kiedy przeszła zawał. Zrozumiała, że jeśli nie zawalczy o zdrowie, może już nie dostać kolejnej szansy.
1. W cztery lata schudła 160 kg
Teresa Parent w najgorszym momencie ważyła blisko 260 kg. Otyłość powodowała u niej coraz większe problemy ze zdrowiem i uniemożliwiała normalne funkcjonowanie. Kobieta opowiada, że zaczęła zajadać smutki po śmierci mamy i brata. Mimo licznych prób nie udawało jej się schudnąć. Choroba doprowadziła w końcu do zawału. To był punkt zwrotny w jej życiu. Postanowiła zrobić wszystko, żeby pokonać otyłość. Nie było łatwo, ale Teresa była bardzo zdeterminowana.
Schudła 160 kg. Parent postanowiła podzielić się swoją historią w mediach społecznościowych, by zmobilizować innych do walki o zdrowie.
2. Internauci mówią, że jest "wojowniczką utraty wagi"
Jej walka wzbudziła ogromny podziw wśród internautów. 41-latka została okrzyknięta "wojowniczką utraty wagi".
- Bycie poważnie otyłym i ważenie 570 funtów było ogromną barierą, którą musiałem pokonać. Stracenie wagi i wypracowanie zdrowszego stosunku do jedzenia zajęło mi setki dni. Nie poddawaj się, ponieważ wszystkie zmagania i poświęcenia są tego warte - podkreśla 41-latka na TikToku.
Otyłość odcisnęła piętno na jej ciele - luźna skóra z brzucha zwisała aż do kolan. Parent potrafiła z dystansem podejść do swojego wyglądu i żartowała nawet, że ma "wiszący fartuch". Przyznała jednak, że pokazywanie swojego ciała w mediach społecznościowych bywa dla niej bardzo trudne, ale traktuje to jako element terapii.
Teresa w końcu zdecydowała się na operację plastyczną brzucha. Dzięki zabiegowi straciła 21 kg. Patrząc na jej zdjęcia sprzed pięciu lat i te obecne, trudno uwierzyć, że to ta sama kobieta. Nie tylko drastycznie schudła, ale wygląda, jakby była młodsza o 10 lat.
3. Otyłość to choroba
Otyłość to choroba przewlekła, która może powodować ponad 200 różnych powikłań. Lekarze nie mają wątpliwości, że otyłość jest również jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko rozwoju m.in. raka piersi, jelita grubego, przełyku, nerek, trzustki.
Tymczasem dane epidemiologiczne są alarmujące. Nadwaga dotyczy już co drugiego dorosłego mężczyzny w Polsce i co trzeciej dorosłej Polki, a ok. 15 proc. naszego społeczeństwa to ludzie otyli, czyli z BMI powyżej 30.
Katarzyna Grzęda-Łozicka, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl