Trwa ładowanie...

Terapia ultradźwiękami przeciwko skórce pomarańczowej

Cellulit to nieestetyczny defekt dotykający mniej więcej 90% kobiet na całym świecie. Panuje nawet przekonanie, że nie można się przed nim uchronić i prędzej czy później dotyka on każdą z nas. Co więcej, mówi się, że walka z cellulitem zawsze kończy się klęską. Jednak istnieją metody umożliwiające znaczną redukcję tej przypadłości kobiecego ciała. Jedną z nich jest terapia przy użyciu ultradźwięków. Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz film: "Fazy cellulitu"

spis treści

1. Czym jest cellulit?

Bez cellulitu
Bez cellulitu

Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Choć walka z pomarańczową skórką jest trudna,

zobacz galerię

Mianem cellulitu określamy nierówności i pofałdowania w okolicy ud, bioder oraz pośladków (czasem również w obrębie brzucha i ramion), przypominające wyglądem

skórkę pomarańczową . Jest to związane z nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej oraz obecnością w jej obrębie obrzękowo-włóknistych zmian. Przyczyną tej nieprawidłowości są najczęściej zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, tj. okres dojrzewania. Uogólniając, estrogeny – czyli hormony płci żeńskiej – sprzyjają powstawaniu cellulitu.

Skórka pomarańczowa może być również wynikiem zaburzeń mikrokrążenia oraz specyficznej budowy tkanki łącznej u kobiet, która w charakterystyczny sposób przedziela tkankę podskórną. Nieodpowiednia dieta oraz brak ruchu powodują powiększanie się komórek tłuszczu, które w pewnym etapie przybierają przez te przegrody nierówną powierzchnię.

2. Wpływ ultradźwięków na cellulit

Terapia przy użyciu ultradźwięków to nieinwazyjna metoda umożliwiająca redukcję cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu poprzez specjalną głowicę emitowana jest fala o określonej długości, która dociera bezpośrednio do tkanki podskórnej. Konsekwencją tego jest rozpad komórek tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol – metabolity te trafiają do krwiobiegu, skąd są następnie eliminowane przez nasz organizm.

W zależności od obszaru poddanego zabiegowi, może on trwać ok. 1 godziny. W trakcie całej procedury mogą być odczuwalne dyskomfort oraz niewielki ból. Pierwsze efekty widoczne są po upływie kilku tygodni od wykonania zabiegu.

Oczywiście warunkiem uzyskania zadowalających rezultatów jest przestrzeganie racjonalnej diety oraz wdrożenie w życie regularnej aktywności fizycznej. W przeciwnym razie tkanka tłuszczowa będzie się ponownie magazynować w naszym organizmie, a to z kolei będzie pogłębiać cellulit.

Terapia przy użyciu ultradźwięków to skuteczna metoda umożliwiająca redukcję cellulitu oraz lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, że w celu zatrzymania efektów konieczne jest przestrzeganie odpowiedniej diety oraz wykonywanie ćwiczeń.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.