Trwa ładowanie...

Thermolifting - działanie, przygotowanie, opis, zalecenia, przeciwwskazania

Avatar placeholder
Marta Pawlak 23.04.2021 12:04
Thermolifting - działanie, przygotowanie, opis, zalecenia, przeciwwskazania
Thermolifting - działanie, przygotowanie, opis, zalecenia, przeciwwskazania

Thermolifting wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR. Podczas thermoliftingu promieniowanie podgrzewa włókna kolagenowe, które w wyniku podrażnienia obkurczają się do swojej początkowej długości. Ponadto thermolifting pobudza wytwarzanie fibroblastów, które są odpowiedzialne za ich produkcję. Dzięki temu po thermoliftingu skóra jest naciągnięta, bardziej elastyczna i napięta.

spis treści

1. Jak działa thermolifting

Thermolifting pozwala na poprawę wyglądu skóry. Jednym z długotrwałych skutków thermoliftingu jest właśnie pobudzenie fibroblastów do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Dzięki zabiegowi thermoliftingu ich wytwarzanie jest większe o ok. 30 proc. Z tego względu finalny efekt, jaki uzyskujemy dzięki thermoliftingowi, jest widoczny dopiero po ok. 3-6 miesiącach.

Thermolifting sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, a skóra zaczyna wyglądać na młodszą, bardziej nawilżoną, odżywioną i napiętą.

Zobacz film: "Odpowiednia dieta odmładza skórę"

Zabieg thermoliftingu wykonuje się przy użyciu specjalnej głowicy wykonanej ze szkła szafirowego. Wytwarza ona promieniowanie podczerwone IR i schładza skórę podczas thermoliftingu. Aby zapobiec przegrzaniu skóry podczas thermoliftingu, urządzenie posiada również głowicę chłodzącą, posiadającą czujniki temperatury, dzięki czemu temperatura chłodzenia jest zmieniana na bieżąco.

9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek
9 sprawdzonych sposobów na uniknięcie zmarszczek [10 zdjęć]

To zaskakujące, ale proces starzenia zaczyna się tuż po fazie dojrzewania, czyli średnio ok. 18–25.

zobacz galerię

2. Przygotowanie do thermoliftingu

Thermolifting nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest to zabieg bezbolesny, który nie wymaga znieczulenie miejscowego.

3. Opis zabiegu

Thermolifting jest wykonywany przez wykwalifikowanego kosmetologa. Na skórę poddawaną thermoliftingowi nakłada się żel chroniący naskórek i ułatwiający prowadzenie głowicy.

Na początku thermoliftingu skóra jest chłodzona, a następnie kolagen znajdujący się w skórze jest podgrzewany, a skóra ponownie schładzana. Thermolifting trwa ok. 20-40 minut, czas ten jest uzależniony od wielkości obszaru skóry, który jest poddawany zabiegowi.

4. Efekty thermolifting

Thermolifting daje różne efekty. Czasem efekty thermoliftingu są widoczne już po pierwszym zabiegu, a czasem stan skóry poprawia się dopiero po 3-6 miesiącach. Efekt odmłodzenia skóry po thermoliftingu jest widoczny przez ok. 1-3 lata.

Thermolifting nie jest inwazyjnym zabiegiem i można bezpośrednio po nim powrócić do normalnej codziennej aktywności. Po thermoliftingu zdarza się, że skóra jest lekko zaróżowiona, a osoba może mieć wrażenie, że skóra jest opalona, jak po ekspozycji na słońce.

Kosmetolog może zasugerować po thermoliftingu, aby używać kosmetyków w postaci serum z witaminą C.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

5. Przeciwwskazania do zabiegu

Thermolifting nie powinien być wykonywany w określonych sytuacjach i stanach. Przeciwwskazaniem do thermoliftingu jest m.in.:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • nowotwór;
  • metalowe lub elektryczne implanty;
  • wszczepiony rozrusznik serca;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • świeże rany;
  • duża nadwaga lub częste zmiany wagi;
  • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub sterydów;
  • wykonanie zabiegu liftingującego z wykorzystaniem nici ze złota.

Thermolifting nie powinien być również wykonywany w ciągu dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy, np. botoksu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze