Zagęszczanie włosów
Zagęszczanie włosów to skuteczny sposób na bujną czuprynę za pomocą nowoczesnych technologii. Już po kilku godzinach spędzonych na fotelu będziesz mogła powiedzieć, że masz gęste włosy i lśniącą fryzurę. Znane są różne metody zagęszczania włosów, ale wybór konkretnej jest uzależniony od twojej decyzji i stanu twoich włosów. Pogrubianie włosów pozwala nie tylko poprawić swój wygląd, ale także pozytywnie wpływa na własną samoocenę. Zobacz, jak wygląda zagęszczenie włosów.
1. Metody zagęszczania włosów
Wbrew pozorom, zagęszczanie włosów nie zawsze oznacza to samo, ponieważ zabieg ten wykonuje się, wykorzystując różne metody. Oto one:
- Metoda fryzjerska – najbardziej popularna, jest wykonywana w salonie i wykorzystuje włosy syntetyczne lub naturalne. Zabieg polega na łączeniu, w niewidoczny sposób, doczepianych włosów z tymi naturalnymi. Zagęszczanie włosów dokonuje się za pomocą mikroringów – miedzianych obrączek, dzięki którym łączy się sztuczne pasma z tymi prawdziwymi. Zabieg ten daje efekt na okres od tygodnia do kilku miesięcy – w zależności od tego, w jaki sposób został przeprowadzony.
- Metoda Clip In Hair – w trakcie zagęszczania włosów najpierw upina się je w kok (tak, aby odsłonić włosy z tyłu głowy), a potem za pomocą specjalnych klipsów wczepia się po kolei kilka pasemek włosów w prawdziwe włosy. Popularność tej metody może wynikać z faktu, że jest bardzo bezpieczna dla włosów.
- Metoda mikrowłókien – drobinki kreatynowe wczepia się we włosy i stwarza się efekt gęstej fryzury. Używa się do tego specjalnych preparatów, które nakłada się na włosy. Mikrowłókna wczesuje się na włosy lub wpasowuje palcami i czeka, aż naładują się elektrostatycznie. W efekcie będzie wydawać się, że włosów jest więcej, a fryzura sprawi wrażenie bardziej gęstej. Mikrowłókna spłukuje się w trakcie mycia głowy, po czym można zastosować kosmetyk.
- Mezoterapia igłowa – wykonywana w serii zabiegów. Polega na miejscowym podaniu preparatu leczniczego, który pobudza cebulki włosowe i odżywia je, dzięki czemu otrzymują one odpowiednią dawkę składników odżywczych i pobudza je do wzrostu.
2. Zagęszczenie włosów
Zazwyczaj zagęszczenie włosów ma charakter półtrwały. Polega na doczepianiu różnych sztucznych pasemek, które trzymają się kilka tygodni lub miesiąc, dopóki fryzjer ich nie usunie lub nie zastąpi nowymi. Pasemka mocuje się do skóry głowy, do podstawy włosów, tuż przy nasadzie. Nie trzeba zdejmować pasemek przed snem i zakładać ich od nowa nazajutrz. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla łysiejących kobiet. Rozwiązaniem dla nich może być przeszczep włosów, choć jest to metoda bardziej kosztowna i bardziej skomplikowana. Aby wykonać ten zabieg, konieczna jest krótka wizyta w klinice chirurgii estetycznej.
Jeśli chodzi o pasemka na włosach, to mogą powodować uszkodzenia, łamliwość lub rozdwajanie reszty zdrowych włosów, mają też zły wpływ na higienę i zdrowie skóry głowy. Bez względu na sposób mocowania pasemek, są dużym obciążeniem dla włosów.
3. Pogrubianie włosów
Pogrubianie włosów wiąże się z metodami niekonwencjonalnymi i pozwala błyskawicznie uzyskać efekt większej ilości kosmyków na głowie. Problem rzadkich włosów to już zjawisko globalne, zatem wiele kobiet stosuje sposoby na rzadkie włosy. Na pierwszym miejscu są oczywiście maseczki, które poprawiają stan włosów. Warto też spożywać preparaty doustne, bogate w witaminy z grupy B oraz żelazo. Istnieją stare i sprawdzone metody pogrubiania włosów. Są to henny oraz naturalne barwniki do włosów. Nawet cienkie włosy po użyciu henny stają się grubsze i silniejsze, a uzyskany kolor jest w pełni naturalny. Henna ma właściwości odżywcze, zaś farba chemiczna niszczy włosy.
Zagęszczanie włosów nie zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ negatywnie wpływa na ich strukturę. Poprawie stanu włosów może służyć zdrowa dieta bogata w witaminy i mikroelementy.