Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – na czym polegają, dieta odchudzająca, przykładowe ćwiczenia, przyrządy

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – na czym polegają, dieta odchudzająca, przykładowe ćwiczenia, przyrządy
Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – na czym polegają, dieta odchudzająca, przykładowe ćwiczenia, przyrządy (123RF)

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest nie tylko właściwie dobrana dieta, ale także codzienna aktywność fizyczna. Chcąc zredukować zbędną tkankę tłuszczową warto opracować konkretny plan treningow. Ogromnym zainteresowaniem Internautów cieszą się tzw. ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud. Wykonując tego typu ćwiczenia angażujemy mięśnie przywodzicieli uda, mięśnie smukłe, a także grzebieniowe. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Po jakie produkty warto sięgnąć, jeśli zależy nam na wysmukleniu tej części ciała?

spis treści

1. Czym są ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud?

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud polegają na angażowaniu do pracy tak zwane mięśnie przywodzicieli uda, mięśnie smukłe oraz grzebieniowe. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud, nie należą do łatwych, jest to jednak trening, który powinien dać nam szybkie rezultaty. Regularne wykonywanie ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud przyniesie nam pożądane efekty już po dwóch miesiącach. Ćwiczący zauważają zmiany nie tylko w napięciu mięśni, ale też w zwiększonej elastyczności skóry.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud to najczęściej zestawy składające się z kilku ćwiczeń, które powinny być wykonywane jedno po drugim z płynnymi przejściami. Każde z ćwiczeń powinno trwać nie dłużej niż minutę. Regularne treningi pozwolą nam wzmocnić kilka partii mięśni, ujędrnić skórę, wysmuklić uda, wyszczupić talię, a także zyskać lepsze samopoczucie.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Niebywale ważna jest również częstotliwość wykonywania ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud. Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud powinniśmy wykonywać dwa lub trzy razy w tygodniu, po każdym treningu robiąc przerwę na regenerację mięśni ud. Nie powinniśmy nigdy wykonywać ćwiczeń przez dwa dni z rzędu, ponieważ efekty zniwelują się, bo mięsień nie będzie miał czasu zregenerować się w nowej, silniejszej formie.

2. Najskuteczniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - przykłady

Najczęściej w zestawach mających zredukować zbędny tłuszcz w udach znajdują się półprzysiady, wykroki, pełne przysiady, przysiady z unoszeniem kolan, przysiady w rozkroku, wypady w tył, wypady w przód, przysiady z wyskokiem, wznoszenie nóg w podporze, wznoszenie ugiętej nogi.

Wszystkie ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud powinny być dobrane nie tylko do głównych założeń planu treningowego, ale przede wszystkim do aktualnych potrzeb i możliwości fizycznych osoby trenującej. Nie należy ćwiczyć ponad swoje siły, ponieważ można doprowadzić do kontuzji przykładowo naciągnięcia mięśni.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud wraz z instruktażem

Wykrok w bok

W celu wykonania tego ćwiczenia stajemy w niezbyt dużym rozkroku, z palcami u stóp skierowanymi do przodu. Plecy trzymamy w pozycji prostej i opieramy nasze dłonie na biodrach. Następnie wykonujemy szybko szeroki wykrok w lewą stronę, tułów pochylając do przodu, nadal trzymając plecy w pozycji wyprostowanej. Uginamy nogę w kolanie i przenosimy cały ciężar ciała na lewą stronę. Po wykonaniu wykroku powracamy do pozycji wyjściowej, dostawiając nogę do nogi. Ćwiczenie na uda wykonujemy przez minutę, ćwicząc na jedną i drugą nogę. Pamiętajmy, że lewa strona musi wykonać tyle samo powtórzeń, co strona prawa.

Motylek

W pozycji leżącej na plecach uginamy kolana i unosimy biodra, tworząc linię prostą razem z tułowiem oraz udami. Kładziemy ręce wzdłuż ciała i splatamy za karkiem. Opieramy stopy na naszych piętach i ustawiamy je w szerokości większej niż rozpiętość naszych bioder. Następnie rozwieramy kolana na bok tak szeroko, jak potrafimy, a następnie powracamy nimi do środka. Oba ruchy wykonujemy w rytmiczny, pulsujący sposób - odwodzimy, przywodzimy, odwodzimy. Ćwiczenie na uda wykonujemy przez trzydzieści sekund.

3. Dieta na szczupłe uda

Oczywiście każdy plan treningowy powinien uwzględniać nie tylko ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud, ale również odpowiednio dopasowaną dietę. Jaka dieta na szczupłe uda będzie najodpowiedniejsza? Oczywiście w pierwszej kolejności z jadłospisu należy wyeliminować potrawy wysokokaloryczne, cukier pod każdą postacią.

Posiłki powinny się składać z dań, które zawierają najważniejsze do funkcjonowania minerały, witaminy, składniki odżywcze, które wpływają na mięśnie). Ważne jest, aby w posiłkach znalazło się białko i błonnik.

Wykonując ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud nie można zapominać o codziennym nawadnianiu organizmu. Dobra dieta odchudzająca powinna zakładać, że należy jeść przynajmniej cztery posiłki, ale porcje nie powinny być zbyt duże. To spowoduje, że nie będziemy odczuwać głodu pomiędzy posiłkami i nie będziemy podjadać. Warto zadbać o to, by w domu były tylko zdrowe przekąski.

4. Z jakich przyrządów skorzystać podczas wykonywania ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud?

Z jakich przyrządów skorzystać podczas wykonywania ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud? To pytanie nurtuje wszystkich, którzy rozpoczęli swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Zdaniem specjalistów odpowiednim narzędziem jest tzw. agrafka - przyrząd, który umieszcza się między nogami. Agrafka angażuje nie tylko mięśnie wewnętrznej strony ud, ale również mięśnie pośladków i brzucha. Osoby, które nie posiadają tzw. agrafki, mogą posłużyć się poduszką.

Stali bywalcy siłowni powinni zwrócić uwagę na urządzenie, które służy do odpychania ciężarów za pomocą nóg. Przyrząd ten przystosowany jest do angażowania mięśni przywodzicieli uda.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze