Trwa ładowanie...

Endermologia - charakterystyka, korzyści, przeciwwskazania. Zabiegi endermologii LPG na blizny pooperacyjne

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
16.05.2023 18:46
Endermologia może być wykorzystana w leczeniu blizn pooperacyjnych.
Endermologia może być wykorzystana w leczeniu blizn pooperacyjnych. (Adobe stock)

Endermologia LPG może być wykorzystana w leczeniu blizn pooperacyjnych. Technika polegająca na mechanicznym oddziaływaniu na skórę za pomocą specjalnego urządzenia poprawia elastyczność skóry, a także redukuje widoczność nieestetycznych zmian. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

spis treści

1. Co to jest endermologia?

Endermologia to metoda nieinwazyjnego, podciśnieniowego masażu, która została opracowana we Francji w latach 80. ubiegłego wieku. Pierwotnie stosowana była jako metoda leczenia obrzęków i blizn.

Z biegiem czasu zaczęła być wykorzystywana także u pacjentek borykających się z problemem nadmiernego cellulitu. Podciśnieniowy masaż, silnie oddziałujący na tkankę łączną skóry wykonuje się przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które składa się z dwóch rolek i łagodnie działającego systemu ssącego.

2. Dlaczego warto skorzystać z zabiegu endermologii?

Endermologia poprawia krążenie krwi i limfy, pobudza metabolizm, pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz redukuje zastoje limfatyczne i obrzęki. Dzięki temu może pomóc w redukcji cellulitu, poprawie jędrności skóry i zmniejszeniu widoczności blizn i rozstępów.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

3. Endermologia – efekty uboczne

Niekiedy po wykonaniu podciśnieniowego masażu mogą pojawić się zasinienia na skórze, w zależności od wrażliwości skóry i indywidualnych skłonności. A inne działania niepożądane? Ich występowanie jest mało prawdopodobne, chyba, że pacjent bądź pacjentka zlekceważył przeciwwskazania i zdecydował się na wykonanie zabiegu. W takiej sytuacji mogą pojawić się obrzęki, uszkodzenia skóry, a także inne nieprzyjemne objawy.

4. W jakich sytuacjach sprawdza się endermologia twarzy?

Gabinety kosmetologiczne oferują swoim klientkom również endermologię twarzy. Metoda ta działa pobudzająco naczynia krwionośne, a także stymuluje skórę do tworzenia kolagenu oraz elastyny.

Metoda może przyczynić się do poprawy kondycji skóry twarzy, jej elastyczności oraz redukcji oznak starzenia. Technika ta jest szczególnie polecana w przypadku zmarszczek, linii mimicznych i przebarwień, obrzęków i cieni pod oczami, zmarszczek dekoltu czy przykurczy mięśni twarzy.

5. Endermologia – przeciwwskazania

Endermologia jest stosunkowo bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegu. Metodzie tej nie powinny poddawać się osoby z żylakami, zapaleniem żył, naczyniakami, wszelkimi zapaleniami naczyń krwionośnych.

Inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu z zakresu endermologii to:

  • nowotwory,
  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • trądzik różowaty,
  • przyjmowanie środków o działaniu przeciwzakrzepowym,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • niewydolność wątroby,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • oparzenia,
  • zapalenia skóry.

6. Endermologia na blizny pooperacyjne

Endermologia LPG to specjalna forma endermologii, która wykorzystuje urządzenia LPG do masażu skóry. Ta metoda może być stosowana w leczeniu blizn pooperacyjnych czy blizn powypadkowych. Zabiegi endermologii LPG charakteryzują się wysoką skutecznością, ponieważ działają pobudzająco na krążenie krwi, uelastyczniając skórę i redukują napięcie mięśniowe.

Urządzenia LPG działają na zasadzie podciśnienia i masażu rolkowego, co pozwala na stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia jakość skóry i redukuje widoczność blizn. Co ciekawe, Zabiegi z zakresu endermologii LPG można stosować zarówno u pacjentek i pacjentów z bliznami świeżymi, w stanie zapalnym, jak również starymi i zagojonymi. Procedura bywa niezwykle pomocna w przypadku blizn po cesarskim cięciu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze