Trwa ładowanie...

Imprezy w Mrągowie

Avatar placeholder
05.09.2013 13:44
Imprezy w Mrągowie
Imprezy w Mrągowie

Kalendarz imprez Mrągowa – małego miasteczka w województwie warmińsko-mazurskim – jest bogaty w różnego typu rozrywkę. Nie bez kozery słowa piosenki country brzmią „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” – miasteczko znane jest dobrze w Polsce oraz poza granicami naszego kraju. Na przestrzeni lipca i sierpnia z pięknie położonego nad jeziorem Czos amfiteatru rozbrzmiewa muzyka festiwalowa. Piknik Country, Kabareton i Festiwal Kultury Kresowej to najważniejsze, ciekawe imprezy kulturalne Mazur .

1. Piknik Country i Mazurska Noc Kabaretowa Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country, który odbywa się corocznie, od 1983 roku, na przełomie lipca i sierpnia. Na to muzyczne święto country przyjeżdża do Mrągowa kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta. Wszyscy ci, którzy nie mogą przyjechać do Mrągowa osobiście, mogą obejrzeć festiwal w telewizji. Imprezy kulturalne w Mrągowie kojarzą się z motocyklami, kowbojskimi strojami i muzyką, która stwarza niezapomnianą atmosferę. Fani muzyki country, oprócz udziału w koncertach, bawią się podczas bezpłatnych imprez towarzyskich. Scena miejska gości największe gwiazdy country.

Kalendarz imprez country uatrakcyjniają również: Parada Country, wybory Miss Country, pokazy strojów kowbojskich, zawody siłaczy, konkurs na najładniejszą witrynę sklepową i maraton pływacki.

Imprezy kulturalne najczęściej łączą ludzi z różnych części Polski. Mazurska Noc Kabaretowa to kolejna impreza, która ściąga do Mrągowa kabareciarzy i wielbicieli tej sztuki widowiskowej. W kalendarium imprez miasta, połowa lipca nad jeziorem Czos jest zarezerwowana na tego typu wydarzenie kulturalne. Organizatorem Mazurskiej Nocy Kabaretowej jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Biorą w niej udział wykonawcy z całej Polski, co roku imprezie towarzyszy inna myśl przewodnia, której dotyczą skecze i piosenki. Kabareton – czyli największy zbiór polskich kabaretów – co roku gości w Mrągowie, by rozbawiać publiczność i zaskakiwać oryginalnością pomysłów.

2. Festiwal Muzyki Kresowej Mrągowo jest doskonale znane za granicą ze względu na Festiwal Muzyki Kresowej, który od 1995 roku jest organizowany w lokalnym amfiteatrze. Impreza kulturalna powstała z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Festiwal muzyczny przypomina o obrzędowości i dawnych zwyczajach. Występują w nim zarówno zespoły dziecięce, młodzieżowe, jak i tworzone przez osoby starsze. W festiwalu biorą udział polskie zespoły folklorystyczne, chóry i kapele oraz indywidualni twórcy ruchu artystycznego z Litwy, Białorusi,

Ukrainy , Łotwy i Czech .

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Dzięki bogatemu kalendarium imprez, Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przyznała miastu certyfikat „Mrągowo – festiwalowe miasto”. Mrągowo na tle innych miast mazurskich wyróżnia się nie tylko ilością imprez cyklicznych, ale także ich zasięgiem. Kalendarz imprez tworzą wydarzenia o zasięgu wojewódzkim, krajowym, a nawet międzynarodowym. Miasto nieustannie podejmuje działania promocyjne, aby wyróżniać się jeszcze bardziej i godnie reprezentować rejon Pojezierza Mazurskiego.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze