Jak nakładać podkład?
Odpowiednio dobrany podkład sprawi, że twoja cera będzie wyglądała na nieskazitelną. Jednak aby uzyskać taki efekt, należy znaleźć właściwy do rodzaju i odcienia skóry kosmetyk. Jeśli uda ci się nabyć podkład pasujący idealnie do twojej karnacji, pozostaje ci nałożyć go na twarz w prawidłowy sposób. Technika aplikacji podkładu na twarz nie jest, na szczęście, zbyt wyszukana. Opanowanie zasad makijażu z użyciem tego kosmetyku nie nastręcza problemów nawet tym kobietom, które mają niewielką wprawę w wykonywaniu make-upu.
1. Aplikacja podkładu krok po kroku
Zacznij od umycia twarzy i dłoni. Następnie posmaruj skórę kremem nawilżającym z filtrem UV lub bazą dobraną do twojego typu cery. Odpowiednie nawilżenie skóry twarzy to absolutna podstawa, by podkład nie zbijał się w grudki. Po nałożeniu kremu lub bazy odczekaj kilka minut, aż kosmetyk dobrze się wchłonie. Jego nadmiar usuń poprzez przyłożenie do twarzy papierowej chusteczki. Nadmiar tłuszczu na twarzy jest bowiem równoznaczny ze spływaniem podkładu i nieestetycznym błyszczeniem skóry. Jeśli masz cienie pod oczami, nałóż na nie korektor. Delikatnie wklep kosmetyk w skórę. Nigdy nie pocieraj skóry – to najprostsza droga do zmarszczek pod oczami. Kolejnym krokiem jest nałożenie kropek podkładu na policzki, brodę, czoło i czubek nosa. Możesz to zrobić za pomocą gąbki do makijażu lub opuszkami palców. Wizażyści polecają stosowanie pędzli do podkładu, które wchłaniają mniej kosmetyku i pozwalają uzyskać idealny efekt jednolitej skóry. Jeżeli jednak czujesz się niepewnie, korzystając z pędzli, zastosuj gąbkę lub własne palce. Rozprowadź podkład po twarzy. Uważaj, by na linii szczęki i włosów nie było widać wyraźnej granicy podkładu. Na koniec oprósz twarz sypkim pudrem.
2. O czym pamiętać, nakładając podkład?
Zanim zabierzesz się za makijaż twarzy, zaopatrz się w niezbędne kosmetyki i akcesoria. Są to: krem nawilżający z filtrem UV lub baza pod podkład, gąbka do aplikacji lub pędzel do podkładu, korektor, podkład pasujący do typu i odcienia skóry, a także puder sypki do utrwalenia makijażu. Jeśli nie chcesz nakładać podkładu na całą twarz, możesz ograniczyć się do newralgicznych punktów. Najczęściej są to: okolice oczu, nos oraz broda. Jeżeli masz gładką skórę bez niedoskonałości, rozważ zastosowanie kremu przyciemniającego. Dla cery bliskiej doskonałości jest to nawet lepszy wybór od podkładu, kremy tego typu są bowiem lżejsze dla skóry. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na stosowanie podkładu, pamiętaj o tym, by regularnie myć gąbkę do makijażu. Wystarczy zaniedbać tę czynność, by na jej powierzchni zaczęły gromadzić się bakterie.
Aplikacja podkładu nie zajmuje dużo czasu, a efekt jedwabistej i jednolitej cery jest naprawdę wart zachodu. Wystarczą dosłownie trzy minuty dziennie, by wyglądać optymalnie dobrze przez cały dzień.