Trwa ładowanie...

Jak zapuścić wąsy szybko? Jak pielęgnować zarost?

Avatar placeholder
21.02.2022 10:25
Jak zapuścić wąsy szybko? Jak pielęgnować zarost?
Jak zapuścić wąsy szybko? Jak pielęgnować zarost? (Adobe Stock)

Jak zapuścić wąsy? Wydaje się, że to nic trudnego. Wystarczy się nie golić i pozwolić włoskom na twarzy żyć własnym życiem. Taka strategia nie zawsze jednak przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Jak pomóc naturze? Jak pielęgnować zarost?

spis treści

1. Jak zapuścić wąsy?

Jak zapuścić wąsy? Wydaje się, że nie ma nic prostszego - wystarczy przestać się golić. Jest w tym sporo racji, jednak nie warto iść na żywioł. Dobrze jest się do tego przygotować, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, to jest zaopatrując się w kilka gadżetów. Od czego zacząć? Zapuszczając wąsy dobrze jest mieć choć ogólny zarys wyobrażenia, jak zarost ma wyglądać. Dobrze jest przeglądać zdjęcia „wąsaczy” i wybrać propozycję idealną dla siebie, czyli zdecydować, jaki wąsy mają mieć kształt oraz długość. Ważne, by mieć na uwadze układ swojej twarzy.

Niegolenie się, które skutkuje pojawieniem się pierwszych dłuższych wąsów, może być niekomfortowe. Włosy mogą łaskotać, kłuć i wbijać się w skórę, a twarz może być zaczerwieniona, przesuszona, podrażniona oraz zaczerwieniona. Ma to związek z tym, że pod zarostem skóra zupełnie inaczej funkcjonuje. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i kilka kosmetyków, które te wrażenia stonują (olejek lub krem). Kiedy wąsy kiełkują, dobrze jest nie golić całej twarzy. Wówczas „młodzieńczy wąs” zlewa się z pozostałym zarostem. Gdy będzie już dostatecznie gęsty i osiągnie odpowiednią długość, zbędnego owłosienia można się pozbyć. Zarost na twarzy to modny atrybut i detal wpływający na wygląd oraz samopoczucie. Podkreśla kształt twarzy, dodaje jej charakteru. To również wyzwanie pielęgnacyjne, oznaczające działania zarówno na rzecz włosków, jak i cery. To konieczne, by wąs dobrze się prezentował, przyciągał wzrok, a nie wzbudzał niechęć.

Zobacz film: "Domowe sposoby na włosy - maseczki"

2. Jak pielęgnować wąsy?

Pielęgnacja wąsów i skóry jest konieczna nie tylko ze względu na wygląd, ale i komfort. Najważniejsze jest, by zarost nad górną wargą regularnie oczyszczać. Warto w tym celu kupić szampon do brody czy mydło do brody i twarzy, które mają odpowiedni skład. Dzięki temu nie tylko myją, ale i pielęgnują. Przyda się także grzebień do wąsów (jest nieduży, dlatego sprawdza się podczas codziennej pielęgnacji i stylizacji), który rozczesuje wąsy i nadaje im odpowiedni kształt.

Wąsy warto także nawilżać i odżywiać. Pomoże w tym zarówno dobry olejek do brody, jak i olejek naturalny (np. migdałowy). Dzięki nim włoski wyglądają zdrowo, są wygładzone i wzmocnione. Kosmetyki łagodzą także podrażnienia i uczucie swędzenia skóry (warto również sięgać po krem). Zdrowe, nawilżone, odżywione i elastyczne włoski to podstawa trwałej i skutecznej stylizacji.

Przydadzą się także inne profesjonalne kosmetyki, takie jak woski do wąsów (można kupić wosk do wąsów i brody oraz woski do brody, wąsów i włosów). Preparaty zmiękczają zarost i sprawiają, że wąs wygląda na zadbany. Ułatwiają także stylizację wąsów i utrwalają ich formę. Co ważne, preparaty należy dokładnie zmywać, ponieważ obciążają włoski i mogą osłabiać ich strukturę. Aby zarost miał odpowiednią długość, trzeba pamiętać o przycinaniu i goleniu się w taki sposób, by utrzymać pożądany kształt i odpowiednią długość zarostu. Dobrze, by wąs nie nachodził na usta. W tym celu przydadzą się nożyczki do wąsów, które są odpowiednio wyprofilowane.

3. Jak zapuścić wąsy szybko?

Jak długo zapuszczać wąsy? Czas wzrostu włosów jest kwestią indywidualną. Niektórym, by osiągnąć zadowalające efekty, wystarczy kilka dni. Inni na zarost pod nosem muszą poczekać nieco dłużej, bo około miesiąca.

Panowie, którzy marzą o zaroście, mają wiele pytań nie tylko o to, jak zapuścić wąsy czy jak je pielęgnować. Zastanawiają się także nad tym, jak zapuścić wąsy szybko (ale i jak szybciej zapuścić brodę). Okazuje się, że można nieco przyspieszyć ten proces. Co robić? regularnie czesać wąsy. To pobudza je do szybszego wzrostu, oczyszczać zarost, dbać o skórę, stosując kremy, olejki i peelingi, delikatnie masować skórę, * stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, zwłaszcza olejki, które zawierają olej rycynowy czy olejek z pestek moreli, przez co stymulują wzrost włosów. Mogą sprawić, że wąsy będą rosły szybciej.

Na tempo wzrostu włosów, ale i ich kondycję, wpływa także dobrze zbilansowana, zróżnicowana dieta, która dostarcza wszelkich substancji odżywczych, witamin i minerałów. Ważna jest także aktywność fizyczna, która pobudza krew, dotlenia cebulki i organizm, wzmaga też produkcję testosteronu, który wpływa na kondycję brody.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze