Trwa ładowanie...

Olejek migdałowy – charakterystyka, właściwości, działanie, zastosowanie

Avatar placeholder
23.04.2021 12:06
Olejek migdałowy – charakterystyka, właściwości, działanie, zastosowanie
Olejek migdałowy – charakterystyka, właściwości, działanie, zastosowanie

Olejek migdałowy to bogactwo drogocennych składników. Może być stosowany zarówno przez osoby dojrzałe jak i przez małe dzieci. Na co tak dobrze działa olejek migdałowy? Jakie są jego właściwości?

spis treści

1. Charakterystyka olejku migdałowego

Olejek migdałowy otrzymuje się w procesie tłoczenia pestek migdałowca. Migdałowiec rośnie w Azji, krajach śródziemnomorskich północnej Afryce i Ameryce.

Olejek migdałowy ma złocistą barwę. Jego zapach jest lekko duszący, a konsystencja tłusta i oleista. Stosuje się go głównie w kosmetyce do produkcji kremów, balsamów, olejków do masażu, mydeł, płynów do kąpieli a także perfum.

Olejek migdałowy przechowuje się w szklanej buteleczce najlepiej w ciemnym miejscu. Po ekspozycji na słońce może tracić swoje właściwości. Po otwarciu olejek migdałowy nadaje się do użycia przez 4-6 miesięcy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Właściwości olejku z gorzkich migdałów

Olejek migdałowy pozyskuje się ze słodkich oraz z gorzkich migdałów. Olejek z gorzkich migdałów zawiera w swoim składzie glikozyd cyjanogenny, który może być toksyczny dla organizmu.

Olejek, który jest najczęściej stosowany w kosmetologii to olej ze słodkich migdałów. Nie oznacza to, ze olej z gorzkich migdałów jest gorszy i ma inne właściwości.

Olejek migdałowy to źródło protein, żelaza,magnezu, manganu, potasu, fosforu, cynku i sodu. Olejek migdałowy to także witaminy: witamina A, witamina E, witamina D oraz witamina B.

Oleje dla zdrowia i urody
Oleje dla zdrowia i urody [9 zdjęć]

Olej z konopi ma pozytywne działanie na skórę, zwłaszcza jeśli ta jest podatna na występowanie trądziku.

zobacz galerię

3. Jak działa olejek?

Olejek migdałowy pomaga uzupełnić braku w budowie włosów. Dzięki niemu włosy stają się sprężyste, mocne i lśniące. Olejek migdałowy sprawdzi się także w pielęgnacji skóry. Oprócz regeneracji komórek, pomaga wzmocnić włókna kolagenowe, działa przeciwutleniająco, nawilża, regeneruję i odżywia skórę.

Olejek migdałowy ma właściwości przeciwzapalne. Koryguje zmarszczki, a także wspomaga działanie filtrów przeciwsłonecznych. Olejek migdałowy sprawia, że włosy i skóra wyglądają zdrowo. Olejek migdałowy chroni naszą skórę i włosy przed działaniem promieni słonecznych, wiatrem oraz zimnem.

Dzięki olejkowi migdałowemu skóra będzie elastyczna, jędrna, rozpromieniona. Olejek migdałowy opóźnia procesy starzenia się. Olejek migdałowy można stosować także do nawilżania stóp i dłoni.

4. Zastosowanie olejku migdałowego

Olejek migdałowy można stosować jako środek na upiększanie twarzy i włosów, ale także jako produkt do demakijażu. Sprawdzi się także jako dodatek do kąpieli, olejek do masażu oraz jako składnik domowych peelingów.

Olejek migdałowy można stosować także jako środek zapobiegawczy rozstępom i cellulitowi. Działa także na redukcję blizn oraz pajączków. Olejek migdałowy jest bezpieczny i mogą go stosować zarówno osoby dojrzałe, kobiety w ciąży, dzieci, a także noworodki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze