Trwa ładowanie...

Karboksyterapia – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Avatar placeholder
23.04.2021 09:56
Karboksyterapia – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu
Karboksyterapia – wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu można szybko i skutecznie pozbyć się rozstępów, cellulitu oraz poprawić ogólny wygląd skóry. Jest to zabieg, poprzez który można wyleczyć wiele krępujących i niechcianych dolegliwości. Dzięki zabiegowi karboksyterapii skóra jest odmłodzona i świeża. Czy karboksyterapia naprawdę działa? Jak wygląda przeprowadzanie zabiegu i ile kosztuje zabieg?

spis treści

1. Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii

Zabieg karboksyterapii ma swojej ofercie coraz więcej salonów kosmetycznych oraz salonów medycyny estetycznej. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod warstwę skóry dwutlenku węgla, który ma za zadanie zniwelować zdeformowane miejsca. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia karboksyterapii są:

  • brak jędrności skóry;

  • rozstępy;

  • cellulit;

  • wypadanie włosów;

  • redukcja tkanki tłuszczowej;

  • opadające powieki;

  • zaburzenia krążenia;

  • cienie pod oczami;

  • nieestetyczne blizny;

  • łuszczyca.

Karboksyterapia jest innowacją w świecie kosmetologii i medycyny estetycznej. Nie tylko poprawia ogólny wygląd skóry, ale jest zabiegiem bezbolesnym i szybkim. Karboksyterapia stosowana jest także w leczeniu chorób takich jak łuszczyca czy problemy z prawidłowym krążeniem krwi. Jednorazowe skorzystanie z zabiegu to koszt zaczynający się od 200, a kończący nawet na 500 złotych.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować
Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować [8 zdjęć]

Masaż całego ciała jest niezwykle relaksujący i skupia się na plecach, nogach, rękach i karku. Masaż

zobacz galerię

2. Przeciwwskazania do karboksyterapii

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do karboksterapii, to takie istnieją. Zabiegu nie mogą wykonać kobiety które:

  • są w ciąży;

  • zmagają się z chorobami nowotworowymi;

  • mają stany zapalne skóry w okolicach leczonych miejsc;

  • chorują na przewlekłe choroby serca oraz płuc.

Dlatego przed zabiegiem należy powiadomić osobę przeprowadzającą karboksyterapię o występujących chorobach i dolegliwościach.

3. Opis zabiegu

Do zabiegu karboksyterapii nie trzeba się przygotowywać w żaden sposób. Karoboksyterapia polega na zaaplikowaniu dwutlenku węgla pod skórę, za pomocą specjalistycznej aparatury. Rozchodzenie się dwutlenku węgla pod skórą może powodować dyskomfort i „rozpieranie” skóry. Gaz bardzo szybko rozchodzi się po wszystkich tkankach.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od powierzchni skóry, która ma być jemu poddana. Minimalizacja zmarszczek pod oczami, trwa kilka minut, natomiast redukcja cellulitu w konkretnym miejscu około 15 minut.

Aby zabieg przyniósł spektakularne efekty, należy wykonać go w kilku seriach, najlepiej raz w tygodniu. Czasami efekt może być widoczny już po jednym zabiegu, wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest skóra i czy zabieg obejmuje duże partie ciała.

Musisz to wiedzieć

4. Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu karboksyterapii w skórę należy wsmarowywać kremy zalecone przez specjalistę. Aktywność fizyczna po zabiegu powinna być ograniczona do minimum, a korzystanie z pływalni i saun jest zakazane do dwóch dni po zabiegu. Jeżeli po karboksyterapii wystąpią siniaki można posmarować miejsce środkiem zawierającym witaminę C.

Osobom, którym zależy na zmniejszeniu obwodów ciała, zalecana jest dieta. Nie można jeść potraw słodkich i tłustych, gdyż zabieg nie przyniesie pożądanych rezultatów. Dieta musi być racjonalna, zbilansowana i muszą być w niej zawarte składniki o niskiej zawartości tłuszczu, bogate w warzywa i białko.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze