Trwa ładowanie...

Lipoliza iniekcyjna podbródka – przebieg, efekty, cena

Avatar placeholder
30.09.2022 12:34
Lipoliza iniekcyjna podbródka pozwala na pozbycie się komórek tłuszczowych poprzez ostrzykiwanie.
Lipoliza iniekcyjna podbródka pozwala na pozbycie się komórek tłuszczowych poprzez ostrzykiwanie. (Adobe Stock)

Lipoliza iniekcyjna podbródka to małoinwazyjny zabieg, który pozwala na szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej. Polega on na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą iniekcji, które powodują likwidację komórek tłuszczowych. Efektem jest utrata kilku centymetrów tkanki tłuszczowej. Co jeszcze warto wiedzieć?

spis treści

1. Co to jest lipoliza iniekcyjna podbródka?

Lipoliza iniekcyjna podbródka to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest pozbycie się komórek tłuszczowych poprzez ostrzykiwanie tkanki tłuszczowej substancjami powodującymi ich rozpuszczanie lub rozbicie.

Preparaty stosowane w lipolizie to fosfatydylocholina na bazie wyciągu z soi lub deoksychloran sodu. Są podawane igłą, głęboko w tkankę tłuszczową. Zabieg, który pomaga skorygować kształt podbródka i usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej jest nie tylko efektywny, ponieważ pozwala na błyskawiczne osiągnięcie pożądanych efektów, ale także kontrolowany oraz bezpieczny.

Ponieważ lipoliza iniekcyjna pozwala wymodelować okolice wybranych partii ciała i pozbyć się niechcianego oraz opornego tłuszczu, popularne miejsca ostrzykiwań to nie tylko podwójny podbródek, ale i zbyt wydatne policzki, brzuch, boczki, wewnętrzna strona ud czy kolana.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Jak wygląda zabieg?

Zbieg lipolizy iniekcyjnej poprzedza konsultacja z lekarzem, który omawia realne do osiągnięcia efekty oraz przedstawia plan działania.

Następnie specjalista wstrzykuje substancję w wybraną partię ciała. Przebiega to w dwojaki sposób: miejscowo oraz wachlarzowo. Pierwszy sposób polega na jednym wkłuciu, drugi na kilku mniejszych iniekcjach.

Zwykle jest to seria kilku zastrzyków, które są wykonywane jeden po drugim. W przypadku pacjentów z niskim progiem bólu zaleca się stosowanie maści znieczulającej.

Czas zabiegu wynosi około pół godziny i jest zależny od stopnia otłuszczenia miejsca zabiegowego. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest wymagana. Zaleca się za to serię drenaży lub masaży limfatycznych, które przyspieszają proces usuwania komórek tłuszczowych z organizmu.

3. Lipoliza iniekcyjna podbródka - ile zabiegów?

Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej podbródka? Można liczyć na:

  • pozbycie się drugiego podbródka,
  • wysmuklenie szyi, zmianę wyglądu,
  • zwiększenie jędrności skóry poprzez pobudzenie skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny,
  • odżywienia i dotlenienia skóry, poprawy mikrokrążenia, co opóźnia procesy starzenia,
  • nawilżenia skóry.

Czy jeden zabieg wystarczy, by pozbyć się problemu? Niestety nie. Rezultaty pojawiają się do kilku tygodni po serii zabiegów, ponieważ gdyż tłuszcz jest stopniowo metabolizowany przez organizm.

Do osiągnięcia trwałych rezultatów potrzebna jest seria zabiegów (od 3 do 6), a ich ilość różni się w zależności od miejsca oraz ilości tkanki tłuszczowej. Lipolizę wykonuje się odstępach 4-tygodniowych.

Zazwyczaj zadowalające rezultaty uzyskuje się po 3 sesjach. Zakłada się, że zabieg usuwa od 2 do nawet 5 cm tkanki tłuszczowej z okolic podbródka.

Lipoliza iniekcyjna podbródka – cena

Lipoliza iniekcyjna pomaga pozbyć się kompleksów w krótkim czasie i stosunkowo niedużym kosztem. Cena zabiegu zależy od renomy gabinetu i miasta, ale i ilości zużytego preparatu. Niekiedy wystarcza jedna ampułka. W niektórych gabinetach pojedynczy kosztuje 200 zł, w innych 500 zł.

4. Lipoliza iniekcyjna podbródka przeciwwskazania i skutki uboczne

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka mogą pojawić się nieszczególnie dokuczliwe działania niepożądane, takie jak zaczerwienienie w miejscu iniekcji, niewielki obrzęk, uczucie tkliwości oraz niewielki ból. Mogą pojawić się siniaki. Wszelkie skutki uboczne mają charakter przemijający.

W sytuacji, gdy niepokojące objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg.

Nie każdy może skorzystać z zabiegu. Przeciwwskazaniem do iniekcyjnego liftingu podbródka jest:

  • otyłość. Zabieg może być bowiem nieskuteczny. Jest skierowany głównie do osób o normalnej wadze lub stosunkowo niewielkiej nadwadze,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje skóry,
  • alergia na składniki preparatu,
  • ciężkie schorzenia wątroby,
  • epilepsja,
  • cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.
  • stany zapalne, wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze skóry,
  • nowotwory.

Lipoliza iniekcyjna podbródka to zabieg stosunkowo bezpieczny, o ile jest wykonywany przez profesjonalistę. Występowanie skutków ubocznych jest bardzo rzadkie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze