Trwa ładowanie...

Peeling laserowy - działanie, wskazania, przeciwwskazania, przebieg

Avatar placeholder
23.04.2021 11:38
Peeling laserowy - działanie, wskazania, przeciwwskazania, przebieg
Peeling laserowy - działanie, wskazania, przeciwwskazania, przebieg

Peeling laserowy to najskuteczniejsza metoda usuwania powierzchniowej warstwy naskórka. Jest to zabieg dużo skuteczniejszy niż metody mechaniczne lub chemiczne. Dzięki peelingowi laserowemu możemy osiągnąć efekt odmłodzenia, ujędrnienia skóry, zlikwidować blizny, zmarszczki, rozszerzone pory skóry i przebarwienia oraz ujednolicić odcień skóry. Stosując peeling laserowy, odświeżymy skórę, poprawimy jej napięcie i dodamy cerze blasku. Co ważne czas dochodzenia do siebie po peelingu laserowym jest bardzo krótki.

spis treści

1. Dobroczynne działanie peelingu laserowego na skórę

Peeling laserowy jest bardzo skuteczny. Działanie peelingu laserowego można wykorzystać do:

  • likwidacji przyczyn podrażnień skóry i stanów zapalnych;
  • regulacji pracy gruczołów łojowych – po peelingu laserowym skóra jest matowa, makijaż trwalszy, a kremy szybciej się wchłaniają;
  • wygładzenia skóry;
  • poprawy struktury skóry;
  • zwężenia porów;
  • wyrównania kolorytu cery;
  • poprawy kondycji włosów, np. w celu leczenia łupieżu.

Po peelingu laserowym skóra wygląda na młodszą i pełną blasku. Dobierając odpowiednie parametry, peeling laserowy poprawi kondycję skóry z trądzikiem, stanem zapalnym, zmianami wirusowymi, zanieczyszczeniami, przebarwieniami oraz z przetłuszczaniem się cery.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak oczyszczać skórę głowy?"
Sposoby na oczyszczanie twarzy z Youtube
Sposoby na oczyszczanie twarzy z Youtube [6 zdjęć]

Każdy, kto śledzi Youtube.com wie, jak często na portalu można trafić na tzw. tutoriale. Są to amatorskie

zobacz galerię

2. Wskazania do stosowania

Peeling laserowy jest zalecany osobom, na których skórze pojawiają się przebarwienia. Wskazaniem do peelingu laserowego są przebarwienia powstałe w wyniku:

Ponadto z peelingu laserowego powinny również skorzystać osoby z rozszerzonymi porami skóry, trądzikiem oraz zmianami potrądzikowymi. Peeling laserowy poradzi sobie również z przetłuszczającą się i nadwrażliwą skórą.

3. Przewciwwskazania do stosowania

Peeling laserowy nie powinien być wykonywany, jeżeli pacjentka w czasie krótszym niż 2 tygodnie stosowała Botox. Przeciwwskazaniem do peelingu laserowego jest również nadmierna ekspozycja na promieniowanie na 4 tygodnie wcześniej. Peelingu laserowego nie należy stosować również u osób, które stosowały leczenie retinoidami. W takim wypadku peeling laserowy można wykonać dopiero po 6 miesiącach. Nie powinno się wykonać peelingu laserowego w przypadku stosowania leków, nowotworów, padaczki lub ciąży.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

4. Przedbieg zabiegu

Peeling laserowy jest wykonywany wiązką laserową o długości 532 nm. Jeżeli pacjent sobie tego życzy, można nałożyć na skórę krem znieczulający. Na jeden rejon skóry peeling laserowy trwa ok. 15-30 minut. Przez następne 2-3 dni po peelingu laserowym skóra może być zaczerwieniona i odrobinę obrzęknięta. Natomiast przez kolejne 5-7 dni może pojawić się lekkie złuszczanie po peelingu laserowym. Warto również stosować kremy z filtrem SPF +50 przez ok. 4 tygodnie po peelingu laserowym.

W zależności od rodzaju problemu peeling laserowy należy wykonać ok. 2-4 razy. Jednak jeśli problemy skórne tego wymagają, ilość zabiegów peelingiem laserowym powinna być większa. Należy pamiętać, aby peeling laserowy wykonywać co 2-4 tygodnie.

Peeling laserowy daje trwały efekt. Jednak jeśli problemy są związane z przebarwieniami lub rozszerzonymi porami powinno się wykonywać zabiegi przypominające.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze