Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Peeling wodny dla gładkiej skóry

Avatar placeholder
02.11.2015 16:08
Peeling wodny dla gładkiej skóry
Peeling wodny dla gładkiej skóry

Regularne złuszczanie skóry zapewnia jej gładkość i promienny wygląd. Co więcej, peeling sprawia, że składniki aktywne zawarte w kosmetykach mogą penetrować głębsze warstwy naskórka. Dzięki temu działanie rozmaitych produktów kosmetycznych jest bardziej efektywne. Co warto wiedzieć o peelingu wodnym?

1. Dlaczego warto złuszczać naskórek?

Skóra nieustannie podlega intensywnym procesom odnowy. Młode komórki powstające w jej głębokich warstwach stopniowo migrują ku wierzchnim partiom naskórka, gdzie następnie obumierają, tworząc zrogowaciałą warstwę ochronną. Stanowi ona barierę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak bakterie, wirusy czy związki chemiczne. Ogranicza ona również ucieczkę wody z głębokich warstw skóry.

Komórki warstwy rogowej stopniowo ulegają złuszczeniu. Niestety proces ten często nie przebiega równomiernie, a to skutkuje pojawieniem się w obrębie skóry drobnych łusek w postaci obumarłych komórek. To z kolei rzutuje na ogólny wygląd skóry – staje się ona ziemista, chropowata i niemiła w dotyku. Co więcej, różnego rodzaju kosmetyki kolorowe nierównomiernie się rozkładają na jej powierzchni.

Naturalne procesy odnowy skóry można wspomagać poprzez regularne złuszczanie naskórka. Usprawnia to proces usuwania obumarłych komórek zlokalizowanych w jego obrębie, a to z kolei sprawia, że cera staje się gładka i przyjemna w dotyku. Poza tym, zwiększamy tym samym efektywność działania kosmetyków pielęgnacyjnych, gdyż składniki w nich zawarte mogą znacznie głębiej wniknąć.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

2. Na czym polega peeling wodny?

Peeling wodny można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Procedura zabiegu jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Można go nawet przeprowadzić posiadając cerę wrażliwą oraz cerę naczynkową.

Zabieg polega na usunięciu obumarłych komórek naskórka przy użyciu silnego strumienia wody lub roztworu wodnego zawierającego w składzie substancje aktywne, np. kwas mlekowy. Procedura ta jest nie tylko bardzo bezpieczna, ale również higieniczna, gdyż podczas zabiegu nie dochodzi do kontaktu głowicy z powierzchnią skóry.

Bezpośrednio po zabiegu skóra staje się niezwykle nawilżona, odświeżona i pełna blasku. Co więcej, można na jej powierzchni równomiernie rozprowadzić podkład czy puder. Poza tym, kosmetyki te zdecydowanie dłużej utrzymują się na skórze wygładzonej przy użyciu peelingu.

Warto również wiedzieć, że peeling wodny można bezpiecznie wykonywać przez cały rok i nie grozi to pojawieniem się nieestetycznych przebarwień na wiosę czy lato.

 

Peeling wodny to nieinwazyjny zabieg, z którego można korzystać nawet w okresie silnego natężenia promieniowania słonecznego. Wykonanie zabiegu niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze