Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Peeling ziołowy

Avatar placeholder
14.05.2019 15:33
Peeling ziołowy
Peeling ziołowy (123RF)

Skóra nieustannie się odnawia - produkuje nowe komórki, które wchodzą na miejsce starych. Starsze stopniowo są wypychane do wierzchnich warstw naskórka, gdzie następnie dochodzi do ich obumierania i naturalnej eksfoliacji (złuszczania). Warto wiedzieć, że proces ten można wspomagać poprzez stosowanie rozmaitych peelingów. Jednym z nich jest popularny peeling ziołowy. Dowiedz się, jakie korzyści może przynieść twojej skórze taki zabieg.

1. Na czym polega peeling ziołowy?

Peelingi na bazie ziół z powodzeniem stosowane są już od wielu lat. W ich skład wchodzi mieszanina rozmaitych ziół o udowodnionym naukowo działaniu złuszczającym i odnawiającym skórę. Tego rodzaju peelingi nie zawierają kwasów ani materiałów ściernych. Niewątpliwie peeling ziołowy należy do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów złuszczających. W trakcie jego wykonywania nie ma potrzeby noszenia rękawic ochronnych, gdyż nie podrażnia on skóry.

Zabieg poleca się w przypadku rozmaitych defektów skórnych takich jak nieestetyczne przebarwienia, zmarszczki, rozstępy, drobne blizny czy też rozszerzone pory. W jego trakcie kosmetolog wykonuje masaż skóry za pomocą mieszanki ziół. Wrażenie towarzyszące osobie poddawanej zabiegowi może przypominać odczucia występujące po łagodnym oparzeniu słonecznym.

Jednak po zabiegu tekstura skóry znacząco się poprawia. Jej koloryt wyraźnie się rozjaśnia, a widoczne wcześniej drobne przebarwienia zostają zredukowane. Po pierwszym zabiegu widać również efekt spłycenia zmarszczek.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Korzyści z peelingów

Systematycznie wykonywany peeling sprawia, że nasza skóra staje się gładka, a jej koloryt wyrównany. Co więcej, tego rodzaju zabieg poprawia krążenie skóry oraz odblokowuje ujścia mieszków włosowych, w obrębie których często widoczne są niestetyczne zaskórniki.

Istnieją partie skóry, których charakterystyczną cechą jest skłonność do nadmiernego rogowacenia. Należą do nich łokcie i kolana. Pewnie nie raz zauważyłaś, że skóra w tych okolicach jest zgrubiała, ma nieładny koloryt i jest nieprzyjemna w dotyku. Regularnie wykonywany peeling zapobiegnie nieestetycznemu rogowaceniu skóry.

Kolejnym powodem, dla którego warto regularnie wykonywać peeling jest to, że stymuluje on skórę do odnowy. Usunięcie obumarłych komórek sygnalizuje jej najgłębiej położonej warstwie, że może rozpocząć produkcję nowych komórek. Dzięki temu skóra zdecydowanie szybciej się odnawia. Jest to doskonała profilaktyka starzenia oraz metoda, która umożliwia redukcję płytkich zmarszczek. Po zabiegu skóra będzie pełna blasku i gładka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze