Trwa ładowanie...

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym stanowi alternatywę dla operacji wszczepienia implantów silikonowych. Zabieg ten to sposób na duże, jędrne piersi u kobiet, których biust zmienił swój wygląd z wiekiem lub po urodzeniu dziecka. Zabieg powiększenia piersi tą metodą jest mniej inwazyjny niż operacja plastyczna, gdyż wykonywane nacięcie jest znacznie mniejsze. Ponadto kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, więc jest przez niego dobrze tolerowany. Zanim zdecydujemy się na wypełnienie biustu kwasem hialuronowym, warto dowiedzieć się, na czym ten zabieg polega.

Zobacz film: "Kwas hialuronowy w powiększaniu piersi"

spis treści

1. Kwas hialuronowy i powiększanie biustu

Kwas hialuronowy jest substancją od dawna używaną w kosmetyce i medycynie estetycznej. To ważny składnik wielu kremów nawilżających.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie we wszystkich żywych organizmach, u ludzi pełni funkcję wiązania wody w naskórku. Substancja ta obecnie jest uważana za jedną z nowocześniejszych metod zapobiegających starzeniu się skóry. Powstał z niej żel używany do wypełniania zmarszczek, który może być wstrzykiwany w dużych ilościach. Właśnie w ten sposób kwas hialuronowy stał się metodą kształtowania sylwetki. Kwas hialuronowy ma szerokie zastosowane:

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest innym zabiegiem niż operacyjne powiększanie biustu. Zabieg ten może zastąpić ujędrnianie i podnoszenie oraz powiększanie. Aby poprawić kontury biustu, żel wstrzykuje się między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. Kobieta zostaje znieczulona miejscowo. Czas trwania tego zabiegu nie przekracza 30 minut. Nie ma potrzeby wykonywania cięcia. W przypadku powiększenia biustu, pod piersią wykonuje się nacięcie skalpelem. Nacięcie służące do wprowadzenia kwasu hialuronowego jest znacznie mniejsze niż nacięcie, jakie trzeba zastosować przy wprowadzeniu implantów – ma tylko 2 milimetry i po zabiegu blizna całkowicie ukrywa się w fałdzie piersiowym.

2. Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

Metoda uważana jest za bezpieczną i nie tak inwazyjną, jak operacja powiększenia piersi. Poza tym zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga obciążania organizmu narkozą. Efekt powiększenia piersi kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około 16-18 miesięcy. Żel całkowicie wchłania się po upływie dwóch lat, ale choć traci się efekt powiększenia, piersi są jędrniejsze i podniesione. Ogromną zaletą tej metody jest brak blizn.

Zabieg powiększania biustu nie jest polecany kobietom, którym zależy na długotrwałym powiększeniu piersi. Zaletą jest także krótki okres rekonwalescencji. Po zabiegu warto zaplanować dwutygodniowy odpoczynek i prowadzenie spokojniejszego trybu życia. Kobieta w tym czasie powinna nosić sportowy biustonosz, unikać spania na brzuchu oraz podnoszenia ciężkich rzeczy. Nie można korzystać z sauny ani ciepłych kąpieli. W pierwszym tygodniu po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Kontrolna wizyta odbywa się po siedmiu dniach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.