Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. dent. Konrad Rutkowski

Wybielanie zębów węglem drzewnym

 Aleksandra Miłosz
Aleksandra Miłosz 17.02.2017 10:36
Wybielanie zębów węglem drzewnym
Wybielanie zębów węglem drzewnym (Zdjęcie kobiety/Shutterstock)

Aby cieszyć się pięknym wyglądem, gładką skórą i zadbanymi włosami, jesteśmy w stanie zrobić wiele. Jak jednak możemy zadbać o nieskazitelną biel naszych zębów? Szczotkowanie ich dwa razy dziennie już nie wystarcza. Karkołomne szorowanie sodą oczyszczoną już nie jedną osobę zaprowadziło wprost na fotel dentystyczny. Teraz, jeśli chcesz cieszyć się ich śnieżnobiałym blaskiem, musisz użyć węgla drzewnego.

spis treści

1. Wybiel zęby czarną pastą

W internecie roi się od filmów pokazujących jak przez 7 minut ktoś szoruje swoje zęby czarną jak smoła pastą. Teraz już wiesz, że to najnowszy hit w kosmetyce, czyli węgiel drzewny. Zazwyczaj używa się węgla aktywnego, czyli podgrzaną, utlenioną wersję zwykłego węgla drzewnego, która jest jednym z najlepszych naturalnych wybielaczy zębów. O dziwo, to naprawdę działa! Początkowo sceptyczni byli nawet sami dentyści, ale gdy ktokolwiek wypróbuje tego dość brudnego wybielania, przekona się, że plamy i kamień nazębny znikną, a zęby będą widocznie bielsze.

Na czym polega to cudotwórcze działanie? Naturalne właściwości klejące węgla aktywnego sprawiają, że jego cząsteczki wiążą się z winowajcami przebarwień na zębach, czyli kawą, herbatą, winem i kamieniem nazębnym. W ten sposób wypluwając węgiel, pozbywamy się plam i przebarwień. Węgiel drzewny sprawdzi się jednak u tych, których problem żółtej płytki nazębnej nie jest zbyt duży. Jeżeli twoje zęby mają naturalnie ciemny kolor lub są bardzo przebarwione i żółte, to przed zastosowaniem węgla powinieneś kupić środek wybielający zawierający nadtlenek wodoru lub spróbować wybielania w gabinecie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Stwórz domowy gabinet dentystyczny

Węgiel aktywny to bezpieczny dla organizmu proszek, nieposiadający zapachu i smaku, a można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością w postaci tabletek. Obecnie największym problemem jest to, że do tej pory nie zbadano, czy ziarnista konsystencja węgla jest naprawdę bezpieczna dla naszego szkliwa. Dlatego stosując węgiel jako wybielacz, warto jedynie nałożyć go na zęby i nie wcierać – unikniemy w ten sposób uszkodzeń zębów.

Jeżeli wyposażyłeś się już w domowy wybielacz zębów, to jego 2 tabletki wrzuć do miseczki i dodaj tyle wody, aby pokryć dno (powinna wystarczyć 1 łyżeczka). Wymieszaj składniki do momentu uzyskania konsystencji pasty. Nałóż ją na wszystkie odsłonięte powierzchni zębów, odczekaj 3 minuty i dokładnie wypłucz jamę ustną. Spójrz w lustro – zęby będą widocznie bielsze.

Wszelkie nowinki, które w domowym zaciszu pomagają nam dbać o wygląd, bardzo szybko stają się ulubieńcami naszej pielęgnacji. Do nich z pewnością zaliczyć można wybielanie węglem aktywnym, jednak tak jak ze wszystkim, tak i z węglem należy zachować umiar. Stosowanie kuracji 2 razy w tygodniu na początek wystarczy, a dzięki odpowiedniej aplikacji, nasze zęby nie będą narażone na uszkodzenia. Pamiętajmy, że zęby to nasza wizytówka, dlatego warto zadbać o ich biel na różne sposoby, także przy pomocy czarnego, naturalnego wybielacza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze