Biomezoterapia na cellulit
Cellulit jest problem osób zarówno szczupłych jak i tych, którzy mają problemy z nadwagą. 80% mieszkanek krajów rozwiniętych cierpi z jego powodu. Ostatnio pojawiła się nowa metoda, która w przełomowy sposób walczy z cellulitem.
1. Przyczyny powstawania cellulitu
Nie zdajemy sobie sprawy z poważnych przyczyn cellulitu. Wolimy o nich nie wiedzieć, a źle wyglądającą skórę ukrywamy pod odzieżą. Tymczasem cellulit pojawia się nie tylko jako wada genetyczna, ale wywołują go również zaburzenia krążenia, problemy hormonalne, siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, nadużywanie leków a także zły stan emocjonalny.
2. Rodzaje cellulitu
Rodzaje cellulitu zależą od typu budowy kobiety.
Typy cellulitu:
- U kobiet o mocnej budowie kilogramy są rozłożone w sposób jednolity. Cellulit pojawia się na skutek spowolnionego metabolizmu i cechuje się zwiotczałością, rozproszeniem i obrzękiem. Cellulit występuje na udach od strony zewnętrznej i wewnętrznej.
- U kobiet smukłych i wysokich cellulit pojawia się w dolnej części brzucha i górnych partiach bioder. Skóra w tych miejscach jest wysuszona i cechuje się zaburzonym odżywianiem tkanek. Przeważa tu element włóknisto-grudkowy.
- Cellulit występuje także u kobiet dobrze umięśnionych, nie są one otyłe, tylko dobrze zbudowane. Cellulit pojawia się po zewnętrznej stronie bioder, jest twardy, ale nie zatrzymuje nadmiernej ilości płynów.
- Niekiedy cellulit dotyka pań, cierpiących na takie dolegliwości, jak boczno-tylne skrzywienie kręgosłupa, zez, wady uzębienia. Skóra jest przesuszona, występują na niej rozstępy. Cellulit powstaje u nich pod wpływem niewydolności krążenia, często jest przekazywany genetycznie wraz ze skłonnością do tworzenia się żylaków.
3. Biomezoterapia w walce cellulitem
Walka z cellulitem nie jest łatwa. Często stosowane są różnego rodzaju środki kosmetyczne oraz zabiegi na cellulit. Jednym z nich jest biomezoterapia. Biomezoterapia polega na wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych pochodzenia naturalnego, które stymulują tkanki. Dzięki temu nasze tkanki są ujędrnione, skóra wygląda młodziej i lepiej się napina. Te zabiegi kosmetyczne wykorzystują preparaty homeopatyczne. Leki stosowane w tych zabiegach dobierane są w zależności od rodzaju cellulitu. Działają w taki sposób, aby regulować gospodarkę hormonalną, aktywować układ krążenia, stymulować drenaż limfatyczny i dotlenić tkanki. Przed wykonaniem zabiegu pacjent zostaje znieczulony za pomocą preparatu w kremie. Następnie pod skórę w chorymi miejscu wstrzykiwane są zastrzyki.
Biomezoterapia jest długotrwałym zabiegiem kosmetycznym, wymaga 6 serii, które rozkłada się na czas dwóch, trzech tygodni. Efekty widać po kilu miesiącach, w przeciągu których pacjentka stosuje leki wspomagające wydzielanie toksyn z organizmu.