Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Zagęszczanie rzęs

Avatar placeholder
20.05.2013 22:14
Zagęszczanie rzęs
Zagęszczanie rzęs

Pierwszą rzeczą, na którą zwracają mężczyźni u kobiety to oczy. Hipnotyzujące spojrzenie kobiety potrafi zwalić z nóg niejednego z nich. Z tego względu kobiety staranie dobierają rozmaite kosmetyki do makijażu oczu i eksperymentują z ich nakładaniem w celu osiągnięcia jak najbardziej oszałamiającego efektu. Ostatnio bardzo popularną metodą stało się zagęszczanie rzęs. Efekt końcowy tego zabiegu jest oszałamiający.

1. Na czym polega zabieg zagęszczania rzęs

Niemal w każdej kulturze duże oczy uważane są za symbol piękna. Osoby nimi obdarzone uważane są za zdrowsze i atrakcyjniejsze. Przykładem mogą być duże, piękne oczy maleńkiego dziecka. Mało która kobieta czy mężczyzna nie rozczulają się na ich widok. Duże oczy u dorosłego zdarzają się dosyć sporadycznie. Osoby nimi obdarzone z reguły cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak nie każdy ma to szczęście. Oczywiście istnieją sposoby umożliwiające uzyskanie optycznego efektu powiększenia oka. Można to zrobić za pomocą tuszów do rzęs, cieni do powiek czy eyelinerów. Niewątpliwie to długie i gęste rzęsy sprawiają, że wygląd naszego oka diametralnie się zmienia.

Zabieg zagęszczania rzęs polega na połączeniu sztucznej rzęsy z naturalną. Połączenie to jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego preparatu wiążącego. W tym czasie klient przebywa w pozycji leżącej i ma zamknięte oczy. W zależności od upodobań klienta można dobrać odpowiednią długość i kolor rzęs. W przeciwieństwie do innych metod wydłużania i zagęszczania rzęs, zabieg ten umożliwia uzyskanie bardzo naturalnego efektu pięknie wyglądających, gęstych rzęs.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Czas trwania zabiegu zagęszczania rzęs jest dosyć długi, tj. około 2 godzin. Jest on w pełni bezpieczny, gdyż stosowane podczas zabiegu produkty zagęszczające rzęsy są naturalne. Ponadto zabieg ten został zatwierdzony przez uprawnione do tego instytucje. Efekt końcowy utrzymuje się przez okres około 90 dni. W międzyczasie konieczne jest uzupełnianie rzęs co kilka tygodni.

Po zabiegu można bez jakichkolwiek przeciwwskazań korzystać z basenu czy sauny, malować rzęsy tuszem czy wykonywać hennę rzęs.

2. Inne metody zagęszczania rzęs

Najtańszą metodą zagęszczania rzęs, a jednocześnie całkiem skuteczną, jest zastosowanie zwykłego tuszu. Tusz pokrywa grubą warstwą każdą z rzęs, wyraźnie je akcentując. W kosmetyku tym często znajdują się włókna (np. włókna jedwabiu), które osiadają na końcu rzęsy. W rezultacie osiągniemy efekt nie tylko optycznego pogrubienia rzęs, ale także ich wydłużenia.

Inną z metod jest doklejanie pojedynczych kępek rzęs. Kępki przyklejane są do powierzchni skóry powieki za pomocą specjalnego kleju. Bardzo ważne jest to, aby nie przyklejać kępek na linii naturalnych rzęs, tylko tuż nad ich linią na skórze powiek. Zabieg ten wymaga niezwykłej precyzji i początkowo może wydawać się bardzo trudny. Po zagęszczeniu rzęs sztucznymi kępkami efekt końcowy utrzymuje się kilka godzin.

Zabieg zagęszczania rzęs tak bardzo zmienia wygląd naszego oka, że każda z kobiet, która go wykonała może pochwalić się tym, że wyraźnie wzrosło zainteresowanie jej osobą. Osoba, która poddała się zabiegowi zagęszczania rzęs niewątpliwie ma powalające spojrzenie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze