Trwa ładowanie...

Imprezy w Szczecinie

Avatar placeholder
05.09.2013 13:39
Imprezy w Szczecinie
Imprezy w Szczecinie

Kalendarz imprez w Szczecinie to rzecz godna uwagi podczas planowania przyjazdu do tego miasta. Oprócz znanych w Polsce Dni Morza Sail Szczecin odbywają się także inne wydarzenia, w których szkoda byłoby nie wziąć udziału. Szczególnie interesujące są letnie atrakcje kulturalne, gdy dopisuje pogoda, a mieszkańcy Szczecina i turyści chętnie biorą udział w plenerowych obchodach. Jakie ciekawe imprezy w sezonie wakacyjnym warto zobaczyć na własne oczy?

spis treści

1. Imprezy kulturalne w Szczecinie

Jakie są najbardziej oblegane przez turystów i mieszkańców miasta wydarzenia z kalendarza imprez?

  • Sail Szczecin – ta największa impreza plenerowa w Szczecinie odbywa się w drugi weekend czerwca już od kilkudziesięciu lat. Do portu zawijają liczne jednostki pływające, ponadto mają miejsce koncerty, parady, pokazy świateł, wystawy itp. Uczestnicy mogą zwiedzać żaglowce i okręty, a także nauczyć się, jak wiązać węzły żeglarskie. Podczas Dni Morza w szczecińskim porcie cumują tak znane statki jak „Dar Młodzieży” czy „Zawisza Czarny”.
  • W kalendarium imprez w Szczecinie nie może zabraknąć Festiwalu Fajerwerków. Ma on miejsce w drugi weekend sierpnia. Pokaz sztucznych ogni odbywa się w oprawie muzycznej podczas rodzinnego festynu.
  • Także imprezy kulturalne przyciągają dużą publiczność. Festiwal Artystów Ulicy, odbywający się na początku lipca, cieszy się dużą popularnością. Co roku impreza ma do wypełnienia inną misję. Do tej pory festiwal zajmował się między innymi kwestiami serca miasta i pogranicza kultur. Oprócz Polaków występują także artyści z innych krajów.
  • Zamkowe Lato Artystyczne odbywa się od końca czerwca do końca sierpnia. Miłośnicy muzyki kameralnej, ludowej, symfonicznej oraz orkiestr dętych nie będą zawiedzeni. Wydarzenia na zamku obejmują wystawy i spektakle.
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Imprezy turystyczno-rekreacyjne w Szczecinie

Imprezy turystyczno-rekreacyjne wiążą się z tym wszystkim, co kojarzy nam się z pobytem nad morzem. Najważniejsze imprezy tego rodzaju to:

  • W drugi weekend września mieszkańcy Szczecina gromadzą się na Jesiennych Prezentacjach Morskich. Jest to jednodniowy festyn rodzinny nad rzeką Odrą. W czasie imprezy prezentują się szczecińskie kluby wodne i sportowe. Następuje nieoficjalne zakończenie sezonu.
  • Drugi weekend lipca zarezerwowany jest dla Dni Odry, które odbywają się przy Wałach Chrobrego. Rozgrywane są zawody jachtów, ponadto na uczestników czekają atrakcje w postaci między innymi możliwości zwiedzania historycznych jednostek pływających. Odbywają się rejsy po Odrze, wystawy, festyny, wybory Miss Odry, a także koncert miejscowych zespołów. Podczas Dni Odry odbywa się także Szczeciński Festiwal Kajakowy. Impreza zawsze kończy się przepięknym pokazem sztucznych ogni. Podczas Dni Odry coś dla siebie znajdą także wielbiciele filmów krótkometrażowych, które wyświetlane są na specjalnie do tego przygotowanej plaży.

Kalendarz imprez wakacyjnych Szczecina to ciekawa oferta zarówno dla mieszkańców, jak i turystów spędzających urlop nad morzem. Przed przyjazdem do tego miasta warto zapoznać się z jego programem artystycznym i wybrać coś dla siebie. Oprócz wydarzeń blisko związanych z tematyką wodną w Szczecinie mają miejsce ciekawe imprezy kulturalne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze