Trwa ładowanie...

Mezoterapia skóry głowy przeciwko nadmiernemu wypadaniu włosów

Każdego dnia tracimy około 100-200 włosów zlokalizowanych w obrębie skóry głowy. Jest to proces całkowicie naturalny i nie powinien budzić niepokoju. Niemniej jednak w momencie zwiększenia ilości wypadających włosów konieczne jest podjęcie terapii, która zapobiegnie ich nadmiernej utracie. Jedną z nich jest mezoterapia skóry głowy. Dowiedz się, na czym polega mechanizm działania tej terapii i czy rzeczywiście warto się na nią zdecydować.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Jak postępować w przypadku nadmiernego wypadania włosów?

W momencie, gdy dojdzie do nadmiernej utraty włosów, konieczna jest wizyta u trychologa bądź dermatologa. Specjaliści ci mogą zlecić wykonanie odpowiednich badań, które umożliwią wykrycie przyczyny pojawienia się tych dolegliwości.

Istnieje wiele czynników odpowiedzialnych za wystąpienie nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich: niedobór witamin i mikroelementów, stres, niewłaściwa dieta, palenie tytoniu, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia pielęgnacja włosów oraz skóry głowy, a także niektóre schorzenia układowe. Tendencja do uporczywego wypadania włosów może być również skutkiem ubocznym zażywania antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych czy leków stosowanych przy schorzeniach tarczycy.

2. Mezoterapia na wzmożone wypadanie włosów

Mezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na śródskórnym podaniu przy użyciu igły roztworu zawierającego rozmaite składniki odżywcze. Najczęściej są to witaminy z grupy B, aminokwasy, minerały oraz żeń-szeń. Ten ostatni składnik odpowiada za pobudzenie mikrokrążenia skórnego. To z kolei powoduje wzrost transportu substancji odżywczych zawartych we krwi bezpośrednio do cebulki włosa, a tym samym efekt wzmocnienia struktury włosów oraz ich zagęszczenia.

Mezoterapia skóry głowy trwa zazwyczaj ok. 30 minut. W trakcie całej procedury może być odczuwalny dyskomfort związany z nakłuwaniem igłą poszczególnych obszarów skóry.

Początkowo zaleca się wykonywanie 8 zabiegów w odstępach cotygodniowych. Następnie w celu podtrzymania efektów wskazane jest powtarzanie zabiegu raz w miesiącu przez 6 miesięcy.

Po przeprowadzeniu serii mezoterapii obserwuje się wzrost gęstości i wzmocnienie włosów. Metoda ta często umożliwia również zahamowanie procesu wypadania włosów, a nawet stymulację odrostu nowych włosków w obrębie partii poddanych zabiegowi.

Mezoterapia skóry głowy może mieć istotne znaczenie przy nadmiernej utracie włosów. Zabieg ten może zahamować proces postępowania objawów, a nawet całkowicie go odwrócić. Niemniej jednak, pierwszą ważną rzeczą jest określenie przyczyny odpowiedzialnej za wzmożone wypadanie włosów oraz jej wyeliminowanie. Dopiero wtedy można podjąć stosowne leczenie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.