Tipsy żelowe – charakterystyka, metody, zalety, wady
Tipsy są coraz popularniejsze. Ostatnimi czasy tipsy żelowe cieszą się niezwykłą popularnością zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Zaraz obok metody akrylowej, tipsy żelowe są najlepszym dostępnym sposobem na upiększenie i wydłużenie paznokcia. Do wykonania paznokci żelowych niezbędna jest lampa UV.Tipsy żelowe jako metoda przedłużania płytki paznokciowej jest nazywana światłoutwardzalną, gdyż do utwardzenia żelu niezbędne jest użycie lampy UV.
1. Tipsy żelowe – charakterystyka
Zabieg przedłużania paznokci metodą żelową wymaga ostrożności, co oznacza, aby działać tak, aby żel nie rozlał się na skórki. Jeśli żel zostanie prawidłowo nałożony, należy dokonać naświetlania, które powinno trwać od 2 do 3 minut.
Tipsy żelowe powinny składać się z przynajmniej trzech warstw żelu, które powinny być każdorazowo utwardzane za pomocą lampy.
Jeżeli żel zostanie prawidłowo nałożony, to czas trwania zabiegu znacznie się skróci. Nie będzie potrzebne dodatkowe opiłowywanie, by pozbyć się jego nadmiaru.
Równie ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać wykonując tipsy żelowe, jest dobór odpowiedniego żelu. Dostępne są m.in.:
- żele modelujące,
- żele nabłyszczające,
- żele napigmentowane,
- żele kamuflujące,
- żele z brokatem.
Najpopularniejsze są żele jednofazowe. Są one wygodne z tego względu, że każda warstwa paznokcia jest przedłużana za pomocą tego samego żelu. Jest to naprawdę wygodne, gdyż na rynku można się również spotkać z metodą trzyfazową, którą wykonuje się – jak sama nazwa wskazuje – za pomocą 3 różnych żeli. Jest ona niezwykle pracochłonna i wymaga skupienia (ważne, żeby nie pomylić kolejności nakładania).
2. Tipsy żelowe - wykonanie
Zanim rozpocznie się sama operacja nałożenia żelu na paznokcie, kosmetyczka powinna:
- zdezynfekować dłonie lub założyć gumowe rękawiczki,
- zdezynfekować nam dłonie,
- usunąć skórki wokół paznokci frezarką lub, po zmiękczeniu, tak zwanym kopytkiem,
- skrócić paznokcie do odpowiedniej długości,
- wypolerować paznokcie tak, by stały się matowe,
- oczyścić i odtłuścić płytkę paznokciową.
3. Tipsy żelowe – metody
Jeżeli chcesz, aby tipsy żelowe zostały zrobione odpowiednio do twoich oczekiwań oraz ewentualnych problemów z paznokciami, poradź się doświadczonej manikiurzystki. Oto niektóre z dostępnych metod:
- utwardzanie i przedłużanie paznokci – dobre dla tych pań, które nie lubią bardzo długich, przykuwających uwagę paznokci,
- metoda jednofazowa samopoziomująca – żel nakładany jest na tipsy,
- metoda formująca idealny kształt, tzw. żel na formę.
4. Tipsy żelowe – zalety
Jest kilka powodów, dla których warto wybrać tipsy żelowe jako metodę przedłużania płytki paznokciowej. Największe zalety tipsów żelowych to:
- naturalny wygląd paznokcia,
- prostota wykonania,
- szybkość,
- atrakcyjna cena (około 60 zł),
- możliwość wykonania bardzo skomplikowanych zdobień.
5. Paznokcie żelowe – wady
Tipsy żelowe mają też swoje słabe strony. Oto największe wady tipsów żelowych:
- paznokcie żelowe są podatne na uszkodzenia,
- ze względu na przechodzenia powietrza przez żel mogą mieć niejednolity kolor,
- mogą pojawić się problemy w czasie utwardzania kolejnych warstw.
Tipsy żelowe są atrakcyjne głównie ze względu na cenę zabiegu, czas jego trwania oraz możliwość wykonania efektownych zdobień. Jeżeli jednak chcesz, aby tipsy żelowe cieszyły oko na dłużej, postaw na technikę akrylowego przedłużania paznokci.