Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Plexr – wskazania, przeciwwskazania, efekty, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Avatar placeholder
Daria Wejman 27.04.2021 16:24
Plexr – wskazania, przeciwwskazania, efekty, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu
Plexr – wskazania, przeciwwskazania, efekty, opis zabiegu, postępowanie po zabiegu

Plexr to jedna z najnowocześniejszych metod w dermatologii i medycynie estetycznej. Dzięki aparaturze możliwe jest usunięcie zmian skórnych i niedoskonałości. Plexr jest w stanie usunąć praktycznie każdą nieestetyczną zmianę skóry. Ile kosztuje zabieg z użyciem plexr? Jak odbywa się zabieg?

spis treści

1. Plexr – wskazania

Urządzenie plexr wypuszcza wiązkę łuku elektrycznego, dzięki któremu tworzy się wysoka temperatura, która niweluje zmiany z powierzchni skóry. Urządzenie plexr wytwarza plazmę, która swoim stanem skupienia przypomina gaz. Wytwarzana plazma działa tylko i wyłącznie miejscowo, w związku z czym pozostałe fragmenty skóry są nienaruszone.

Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować
Zabiegi kosmetyczne, które koniecznie powinnaś wypróbować [8 zdjęć]

Masaż całego ciała jest niezwykle relaksujący i skupia się na plecach, nogach, rękach i karku. Masaż

zobacz galerię
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wskazania do wykonywania zabiegów urządzeniem plexr:

2. Plexr – przeciwwskazania

Niestety z urządzenia plexr nie może skorzystać każda osoba. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu zalicza się:

Jednak każdy przypadek powinien być skonsultowany ze specjalistą, gdyż tylko on może podjąć decyzję o leczeniu pacjenta.

3. Plexr – efekty

Plexr przynosi zaskakujące szybkie i spektakularne efekty. Jest alternatywą dla skalpela, z tym że bezinwazyjną. Oprócz tego urządzenie plexr nie powoduje uszkodzeń skóry, po zabiegu nie występuje krwawienie i nie ingeruje w głębokie tkanki.

70 proc. efektów zabiegu jest widoczna nawet natychmiastowo po nim, po zabiegu można powrócić do wykonywania codziennych czynności. Plexr nie powoduje żadnych stanów zapalnych skóry.

4. Plexr – opis zabiegu

Zabieg plexr wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od poddanej mu powierzchni. Zazwyczaj na efekty pacjent czeka do 45 minut. Po zabiegu mogą tworzyć się bardzo małe strupki, które w ciągu kilku dni znikają same.

Niektóre miejsca wymagają więcej niż jednego leczenia. Zaleca się wykonanie 3 zabiegów, jednak z zachowaniem około 30 dni przerwy pomiędzy nimi. Oczywiście każdy gabinet powinien służyć radą i pomocą pacjentowi.

Zabieg z użyciem urządzenia plexr jest kosztowny. Ceny zaczynają się już od 300 złotych, jednak mogą kończyć nawet na 2000 złotych.

5. Plexr – postępowanie po zabiegu

Skóra po zabiegu może być pokryta małymi strupkami. Taki efekt utrzymuje się około tygodnia, jednak strupów nie wolno ruszać, odpadną same. Kobiety często zakrywają je podkładem, są wtedy mniej widoczne. Kilka dni po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk skóry. Po odpadnięciu strupków naskórek może być lekko zaczerwieniony. Aby złagodzić objawy po zabiegu plexr, należy stosować na skórę kremy nawilżające i łagodzące. Po zabiegu lekarz podpowie, które kremy będą najodpowiedniejsze.

Musisz to wiedzieć

Zabieg plexr jest naprawdę jedną z lepszych metod korygowania defektów estetycznych. Plexr jest popularny wśród kobiet, ale także coraz częściej wśród mężczyzn. Efekty zabiegu są natychmiastowo widoczne, a skóra po zabiegu nie wymaga dłuższej pielęgnacji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze