Trwa ładowanie...

Efekty skakania na skakance – korzyści zdrowotne, spalanie kalorii, zalety

Skakanie na skakance to świetna propozycja nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych poszukujących treningu kardio. Ten prosty sposób aktywności fizycznej niesie za sobą liczne korzyści dla organizmu. Efekty skakania na skakance to między innymi zbawienny wpływ na duszę i ciało, a ćwiczenie nie wymaga dużego zaplecza finansowego. Na pierwsze efekty skakania na skakance nie trzeba długo czekać.

spis treści

1. Korzyści ze skakania na skakance

Skakanka to tani i łatwo dostępny przyrząd, który można nabyć w każdym sklepie sportowym. Lista zalet jakie może przynieść skakanie na skakance jest bardzo długa. Taka forma aktywności to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz na wymodelowanie sylwetki, a to tylko niektóre efekty skakania na skakance.

Zobacz film: "Ćwiczenie - ściąganie drążka wyciągu górnego do karku"

Skakanie na skakance usprawni koordynację ruchową, korzystnie wpłynie na lepsze utrzymywanie równowagi. Dynamiczne wykonywanie podskoków przynosi efekty skakania na skakance takie jak przyśpieszenie przemianę materii (co jest istotne przy odchudzaniu) a także poprawia pracę układu krążenia i pracę serca.

Wprowadzenie skakanki w ruch pozwoli wrócić wspomnieniami do dzieciństwa oraz poza korzyściami zdrowotnymi - dostarczy mnóstwa radości! Systematyczne ćwiczenia przy użyciu skakanki skutecznie wspomogą walkę ze zbędnymi kilogramami, poprawią kondycję oraz wzmocnią mięśnie i poprawią krążenie krwi. Efekty skakania na skakance to również podniesienie wytrzymałości. Taki rodzaj aktywności wskazany jest dla osób, które chcą wprowadzić do planu dnia ćwiczenia kardio.

Efekty skakania na skakance są widoczne już po kilkunastu dniach
Efekty skakania na skakance są widoczne już po kilkunastu dniach

2. Spalanie kalorii na skakance

Jeśli nie lubisz biegać, a chcesz szybko i skutecznie spalić zbędne kalorie – sięgnij po skakankę i obserwuj, jak zmieni się twoje ciało już po dwóch tygodniach regularnych treningów. Efektem skakania na skakance jest spalanie kalorii. Tempo spalania może być zróżnicowane w zależności od uwarunkowań danego organizmu jednak średnio, spędzając czas w podskokach, można spalić aż 1000 kalorii w ciągu godziny.

Dla przykładu - podczas normalnego chodzenia organizm pozbywa się około 250 kalorii. Ten rodzaj aktywności jest znakomitą opcją dla zabieganych osób, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu. Jeśli nie masz możliwości spędzać całego dnia na siłowni, sięgnij po skakankę i ćwicz gdzie i kiedy tylko chcesz.

Regularnie wykonywany 10-minutowy trening pobudza organizm i szybko daje efekty skakania na skakance. Trening na skakance można wykonać praktycznie wszędzie, w domu, ale także na świeżym powietrzu (wykonując ćwiczenia na zewnątrz dodatkowo dotlenisz swój organizm). Praktyczny przyrząd nie zabiera wiele miejsca i można go zabrać także w podróż.

3. Zalety skakanki

Skakanie na skakance jest ćwiczeniem ogólnorozwojowym, które angażuje cały organizm – nogi](https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-nogi), brzuch, ramiona, pośladki, plecy, doskonali zdolności motoryczne jak gibkość, zwinność i szybkość. efekty skakania na skakance to wymodelowanie sylwetki, ujędrnienie skóry i poprawa elastyczności stawów.

To musisz wiedzieć

Oprócz licznych zalet dla ciała, efekty skakania na skakace to także zbawienny wpływ na psychikę i samopoczucie. Skakanie na skakance może dostarczyć nie tylko satysfakcji płynącej z wykonanego treningu, ale także zadowolenia ze spędzenia czasu na zabawie i aktywności fizycznej – którą możesz dzielić z dziećmi, czy przyjaciółmi. Wydzielone podczas treningu endorfiny wprawią cię w dobry nastrój i pozytywnie nastawią cię na dalszy dzień.

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Pozytywny wpływ skakanki na zdrowie
Pozytywny wpływ skakanki na zdrowie (123rf)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.