Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Diana Kupczyńska

Ultherapy – wskazania, przeciwwskazania, przebieg, postępowanie po zabiegu

Avatar placeholder
23.04.2021 12:02
Ultherapy  – wskazania, przeciwwskazania, przebieg, postępowanie po zabiegu
Ultherapy – wskazania, przeciwwskazania, przebieg, postępowanie po zabiegu

Ultherapy to nowoczesny niechirurgiczny zabieg liftingu twarzy. W efektywny sposób naturalnie poprawia wygląd skóry, która z biegiem lat staje się luźna. W metodzie ultherapy stosuje się energię ultradźwięków, które działają w konkretnych partiach twarzy, poprawiając jędrność skóry.

spis treści

1. Wskaznia do stosowania ultherapy

Metoda ultherapy jest kierowana głównie do osób, które borykają się z problemami obniżonych brwi, opadających powiek, opadającej skóry policzków, nadmiaru skóry górnej powieki, głębokich fałd nosowo-wargowych, opadającego podbródka oraz zaniku linii żuchwy. Zabiegi ultherapy kierowane są przede wszystkim dla osób, u których zabieg chirurgiczny nie jest jeszcze konieczny, a które chcą poprawić swój wygląd.

2. Przeciwwskazania do ultherapy

Zabiegów ultherapy nie można wykonywać, gdy na skórze występują otwarte rany lub zmiany chorobowe oraz trądzik. Metoda ta nie może być stosowana u osób, które mają metalowe stenty, bioabsorbowalne implanty mechaniczne lub wszczepione urządzenia elektryczne. Do przeciwwskazań w zastosowaniu ultherapy należy również choroba ogólnoustrojowa lub skórna w aktywnej formie lub terapia przeciwzakrzepowa. Może to zaburzyć regenerację skóry i produkcję kolagenu lub w ogóle jej nie uaktywnić oraz doprowadzić do zaburzeń krwotocznych czy hemostatycznych.

Zabieg nie powinien być stosowany u osób, chorujących na:

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
  • cukrzycę,
  • choroby nowotworowe,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne,
  • niekontrolowane choroby ogólnoustrojowe (w tym między innymi źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze).
Zabiegi odmładzające - galeria
Zabiegi odmładzające - galeria [5 zdjęć]

Medycyna estetyczna nie polega na ratowaniu życia pacjentów ani leczeniu chorób, lecz poprawianiu komfortu

zobacz galerię

3. Jak wygląda zabieg ultherapy

Zabieg ultherapy jest przede wszystkim nieinwazyjny, a jego efekty są natychmiastowe i często porównywane do tych, jakie gwarantuje chirurgia plastyczna. Przed zabiegiem lekarz wykonuje diagnostykę tkanki podskórnej, aby dokładnie zbadać stan skóry oraz określić głębokość, na jakiej będzie zastosowana terapia. Metoda ultherapy polega na zastosowaniu strumieni ultradźwiękowych, które kierowane są w wybrane miejsca skóry z odpowiednią częstotliwością i na konkretnej głębokości. Fale ultradźwiękowe, koncentrując energię w odpowiednim miejscu, inicjują naturalną produkcję kolagenu w skórze, co sprawia, że skóra stopniowo podnosi się, uzyskuje odpowiednie napięcie i staje się bardziej jędrna.

Podczas zabiegu ultherapy może pojawić się lekki ból, ale nie utrzymuje się on długo - zwykle kilka sekund. W celu zneutralizowania tego dyskomfortu można przyjąć leki przeciwbólowe około pół godziny przed zabiegiem. Jeśli zabieg ultherapy będzie wykonywany w okolicach lub bezpośrednio na górnej wardze, lekarz wykona znieczulenie miejscowe, co wynika z dużej wrażliwości tych miejsc.

W ciągu kilku dni po zabiegu możliwy jest dyskomfort w miejscach, w których został on zastosowany. Nie utrudnia on jednak codziennych czynności.

Zobacz także:

4. Postępowanie po zabiegu

Efekty ultherapy są uzależnione indywidualnie od cech pacjenta i jego rodzaju skóry. Natomiast pierwsze niewielkie rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Pełny efekt zabiegu pojawia się stopniowo i można ocenić go po ok. 3 miesiącach po zabiegu, jest to czas w jakim trwa produkcja kolagenu naturalnie w skórze. Natomiast sam efekt liftingu po zastosowaniu ultherapy utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Kuracja ultherapy trwa średnio około 45 minut, ale czas ten zależny jest od miejsca w którym wykonywany jest zabieg. U większości pacjentów zabieg ultherapy wykonywany jest tylko raz, ale aby pogłębić jego efekty można zabieg powtórzyć, jednak nie wcześniej niż po 3 miesiącach od pierwszej ultherapy.

Po zastosowaniu terapii nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja. W miejscach zastosowania ultherapy mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie i swędzenie skóry, jednak objawy te szybko ustępują - zazwyczaj po około 2 godzinach od zabiegu. Bardzo rzadko występuje obrzęk, który może utrzymywać się do dwóch dni, dodatkowo skóra poddana zabiegowi może wykazywać większą wrażliwość na dotyk przez kilka dni. Po kuracji ultherapy należy powrócić do codziennej pielęgnacji skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze