Trwa ładowanie...

Bio-Oil - zastosowanie, aplikacja, receptura, składniki aktywne, badania kliniczne

Bio-Oil to specjalistyczny olejek do pielęgnacji skóry w przypadku rozstępów, blizn, nierównomiernego kolorytu skóry, skóry starzejącej się i skóry odwodnionej.

Zobacz film: "Co zrobić, by mieć piękną cerę? Znamy przepis"

spis treści

Od wprowadzenia na światowe rynki w 2002 r., Bio Oil zdobył 238 nagród w kategorii produktów do pielęgnacji skóry. W 20 krajach zajmuje 1. miejsce w sprzedaży jako produkt poprawiający wygląd blizn i rozstępów.

1. Liczne zastosowania dla Bio - Oil

Bio-Oil ma wiele zastosowań, które pomogą naszej skórze. Bio-Oil pomaga na:

  • Blizny - Bio-Oil pomaga poprawić wygląd nowych i istniejących blizn.
  • Rozstępy - Bio-Oil zmniejsza możliwości wystąpienia rozstępów w trakcie ciąży, w okresach szybkiego wzrostu u nastolatków, a także w przypadku wahań wagi. Pomaga również poprawić wygląd już istniejących rozstępów.
  • Nierównomierny koloryt skóry - Bio-Oil poprawia wygląd zmian pigmentacyjnych oraz przebarwień skóry spowodowanych zmianami hormonalnymi, odbarwieniami skóry lub nadmiernym nasłonecznieniem.
  • Skóra starzejąca się - Bio-Oil pomaga wygładzić i wyrównać koloryt skóry z oznakami starzenia się i ze zmarszczkami, zarówno na twarzy jak i na ciele.
  • Skóra odwodniona - Bio-Oil pomaga uzupełnić naturalną barierę lipidową skóry, która została osłabiona w wyniku działania niekorzystnych czynników atmosferycznych, wody z dużą ilością składników chemicznych, częstych kąpieli, wysuszającego działania klimatyzacji i ogrzewania.

2. Skuteczność a dawkowanie

Bio-Oil należy stosować w miejscach dotkniętych problemem dwa razy dziennie przez minimum trzy miesiące. Należy pamiętać, iż blizny to trwałe uszkodzenie skóry. Preparat nie usunie ich, ale poprawi wygląd i zmniejszy ich widoczność.

Wyniki będą różne u poszczególnych osób po zastosowaniu Bio-Oil. Indywidualne rezultaty mogą się różnić. Podczas ciąży, od początku drugiego trymestru ciąży, stosować Bio-Oil na miejsca podatne na powstawanie rozstępów.

3. Receptura Bio-Oil

Receptura Bio-Oil to połączenie ekstraktów roślinnych i witamin zawieszonych w bazie olejku.

Bio-Oil zawiera przełomowy składnik PurCellin Oil™, który zmienia konsystencję produktu, dzięki czemu olejek jest lekki i nietłusty. Równocześnie zapewnia łatwiejszą absorpcję składników odżywczych zawartych wyciągach roślinnych oraz witamin.

Bio-Oil był poddany ocenienie bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych. Oceniono profil toksyczności, budowę chemiczną, stężenie składników i całkowity poziom dziennego narażenia na każdy zastosowany składnik i uznano produkt za bezpieczny do stosowania (w tym do stosowania przez kobiety w ciąży).

Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów
Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów [7 zdjęć]

Jeśli zauważyłeś nietypowe bruzdowate ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej...

zobacz galerię

4. Aktywne składniki w Bio - Oil

4.1. Bio-Oil - Witamina E

Witamina E jest obecnie najczęściej stosowanym w pielęgnacji skóry przeciwutleniaczem. Ten skłądnik aktywny Bio-Oil pozwala na utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które powodują uszkodzenia skóry i są przyczyną jej przedwczesnego starzenia. Witamina E zwiększa również poziom nawilżenia naskórka, dzięki czemu skóra staje się miękka, gładka i elastyczna.

4.2. Bio-Oil - Olejek z nagietka

Składnik Bio-Oil, jakim jest olejek z nagietka działa regenerująco na komórki i może być stosowany w przypadku wrażliwej, uszkodzonej lub poparzonej słońcem skóry.

Olejek z nagietka zawarty w Bio-Oil łagodzi stany zapalne i jest wskazany w pielęgnacji drobnych infekcji skórnych, wyprysków oraz podrażnień powierzchownych.

4.3. Bio-Oil - Olejek lawendowy

Olejek lawendowy zawarty w Bio-Oil znany jest ze swoich właściwości pielęgnacyjnych, uspokajających i kojących. Ten składnik Bio - Oil również naturalnym środkiem antyseptycznym.

4.4. Bio-Oil - Olejek rozmarynowy

Olejek rozmarynowy zawarty w Bio-Oil pomaga odżywić skórę oraz utrzymać ją w dobrej kondycji, ma również właściwości kojące oraz łagodzące.

4.5. Bio-Oil - Olejek rumiankowy

Olejek rumiankowy to kolejny skłanik aktywny Bio-Oil. Znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, działa na skórę kojąco i uspokajająco. Jest szczególnie wskazany w pielęgnacji skóry wrażliwej.

4.6. Bio-Oil - PurCellin Oil™

Sekret receptury Bio-Oil to opracowany w trakcie wieloletnich badań przełomowy składnik, który pozwolił uzyskać olejek o niespotykanych dotąd właściwościach.

Bio-Oil stał się idealną bazą dla stosowanych w kosmetyce od wieków składników aktywnych, ale też pozwolił uzyskać produkt w postaci olejku, jednak o zupełnie niespotykanej wcześniej w takich produktach lekkiej i nietłustej konsystencji.

Dzięki temu Bio-Oil idealnie się wchłania, dobrze odżywia i nawilża skórę, ale przede wszystkim – co potwierdzają liczne badania kliniczne - skutecznie poprawia jej wygląd (wygląd blizn, rozstępów i nierównomiernego kolorytu).

PurCellin Oil zmienia konsystencję produktu, dzięki czemu olejek Bio-Oil jest lekki, nietłusty i lepiej absorbowany przez skórę. PurCellin Oil działa też zmiękczająco na skórę, dzięki czemu staje się ona miękka, gładka i elastyczna.

5. Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Skuteczność Bio-Oil potwierdzają liczne badania kliniczne niezależnych ośrodków badawczych.

Blizny - u 92 proc. badanych osób stosujących Bio-Oil po 8 tygodniach nastąpiła poprawa wyglądu ich blizn. W czasie przeprowadzania badania zaobserwowano ciągłą poprawę wyglądu blizn, przy statystycznie istotnych wynikach zaledwie po 2 tygodniach (proDERM, 2010).

Zobacz także:

Rozstępy - po 8 tygodniach badania wykazano, że u 100 proc. badanych osób stosujących Bio-Oil nastąpiła istotna poprawa wyglądu istniejących rozstępów (proDERM, 2010).

Nierównomierny koloryt skóry - wygląd skóry o nierównomiernym kolorycie poprawił się w czasie badania, a 93 proc. badanych osób stwierdziło poprawę już po 6 tygodniach stosowania produktu (MEDUNSA, 2005).

Bio-Oil był poddany ocenom bezpieczeństwa stosowania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) w sprawie produktów kosmetycznych.

Oceniono profil toksyczności Bio-Oil, budowę chemiczną, stężenie składników i całkowity poziom dziennego narażenia na każdy zastosowany składnik i uznano produkt za bezpieczny do stosowania (w tym do stosowania przez kobiety w ciąży).

Bio-Oil jest oznakowany znakiem „Beauty Without Cruelty” (piękno bez okrucieństwa).

Pojemność i sugerowana cena detaliczna Bio-Oil:

  • 200 ml – 84,99 zł
  • 125 ml – 64,99 zł
  • 60 ml - 36,99 zł

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.